Bloomberg: Путін випробовує Трампа загостренням на Донбасі

06.02.2017, 14:00
США спостерігають, чи зміниться політика Росії відносно України - фото 1
США спостерігають, чи зміниться політика Росії відносно України

Як зреагував Трамп на загострення на Донбасі, чи піддався на спокусу обміняти український суверенітет а співпрацю з Росією, і що у Трампа відповіли Росії після бійні під Авдіївкою, яку розпочали російські найманці після телефонної розмови Путіна і Трампа?

У статті Trump Troubled by Ukraine Fighting, Watching Russian Response, Майкл Райлі та Олександр Курдицький аналізують офіційну позицію Білого дому відносно російсько-українського конфлікту та відзначають, що США збираються послідовно підтримувати Україну.

Стурбований боями в Україні, Трамп спостерігає російську реакцію

В адміністрації Трампа "дуже стурбовані" ескалацією бойових дій на Сході Україні і спостерігають, як Росія відреагує в найближчі місяці на прийняте США рішення про санкції, стверджує віце-президент Майк Пенс .

Пенс прокоментував ситуацію в інтерв'ю ABC News у неділю, наступного дня після розмови президента Трампа і його українського колеги, які обговорювали питання про війну (на Донбасі – ред.), і розповів про зміцнення стратегічного партнерства між двома країнами, яке підтвердили у розмові лідери країн.

"Ми спостерігаємо. І дуже стурбовані активізацією бойових дій минулого тижня на Сході України", - сказав Пенс.

Пенс зазначив, що Трамп обговорював Україну також і з Президентом РФ Путіним 28 січня. Він сказав, що санкції стосовно Росії залишаться в силі, якщо він продовжуватиме порушувати режим припинення вогню в Україні, і лише від дій Росії буде залежати і можливість співпрацювати з таких питань, як боротьба з Ісламською Державою.

"Це просто - все залежить від того, чи зможемо ми побачити якісь зміни в політиці Росії, чи ні, і наскільки вірогідною буде можливість співпрацювати заради спільних інтересів," сказав Пенс.

"Багато Вбивць"

Трамп послав неоднозначні сигнали Росії, з одного боку, ставлячи під питання її дії в Україні, а з іншого, вихваляючи Путіна і підвищуючи перспективи співробітництва з Росією в боротьбі з тероризмом. В інтерв'ю "Fox News" в неділю перед Супер Кубком, Трамп сказав, що поважає Путіна і закликав не перебільшувати, називаючи його"вбивцею".

“У нас багато вбивць. А Ви що думаєте? Наша країна така невинна?", - заявив Трамп, - “Я кажу, що краще співпрацювати з Росією, ніж не співпрацювати. І якщо Росія допоможе США в боротьбі проти ІДІЛ, і в боротьбі з Ісламським тероризмом у всьому світі – це буде добре."

За останній тиждень відбуваються інтенсивні бойові дії між урядовими військами і проросійськими сепаратистами поблизу російсько-українського кордону (насправді, за лінією відведення зброї на не окупованій частині Донбасу), - останній епізод у кризі, яка почалася, коли Росія окупувала Крим у березні 2014 року. Обидві сторони розгорнули важку артилерію, і повстанці (російські бойовики), використовують російські безпілотники для допомоги артилерійським коректувальникам, повідомляють в прес-службі Адміністрації президента України.

Повстанці продовжували обстріли з важкого озброєння і в суботу, хоча кількість атак впала і був поранений тільки один військовослужбовець Збройних сил України.

Більш тісні зв'язки

У бесіді з Трампом у суботу, Порошенко обговорив активізацію діалогу та економічних відносин із США, а також майбутній візит до Вашингтона, повідомив в пості Facebook Святослав Цеголко, прес-секретар Порошенка.

У підсумку, Білий дім заявляє, що Трамп «дуже позитивно відгукнувся» при обговоренні з Порошенко проблеми конфлікту України з Росією.

"Ми будемо працювати з Україною, Росією та всіма іншими сторонами, щоб допомогти їм відновити мир на кордоні", - сказав Трамп.

Заяви Трампа, зроблені під час і після президентської кампанії 2016 року підняли питання про те, як новий президент і його команда будуть реагувати на проблеми безпеки. Трамп підкреслив, що він був би готовий розглянути пом'якшення санкцій щодо Росії в обмін на співпрацю в боротьбі проти терористів ІДІЛ в Сирії та Іраку.

Ніккі Хейлі

За останній тиждень нова адміністрація, як видається, обрала більш жорсткий підхід. Сигналом про це, було те, що новий представник США в Організації Об'єднаних Націй у її першій же промові на засіданні Ради Безпеки ООН, заявила, що санкції (проти Росії через окупацію Криму та війну на Донбасі - ред) будуть зберігатися.

"Ми хочемо поліпшити наші відносини з Росією", - заявила Ніккі Хейлі у виступі 2 лютого. “Але відчайдушна ситуація в Східній Україні є такою, що вимагає чіткого і рішучого засудження російських дій. Сполучені Штати залишаються з народом України, який страждає вже протягом майже трьох років від Російської окупації і військової інтервенції".

Прес-секретар Білого дому Шон Спайсер повідомив MSNBC 3 лютого, що Трамп у розмові з Путіним, "має намір дуже ясно роз’яснити позицію не тільки по відношенню до України, але й усього нашого геополітичного ландшафту, та інтересів нашої національної безпеки."

Санкції, накладені на Росію через окупацію Криму "мають намір залишати на місці, поки вони не покинуть Крим", - додав Спайсер.

Це ставить Білий дім офіційно ближче до політиків, таких як сенатор Марко Рубіо. Республіканський представник Флориди заявив у неділю в Twitter, що "єдина причина, з якої у ми можемо коли-небудь скасувати санкції проти Путіна - це якщо він задовольнить всі умови, за яких накладені санкції, і припинить порушення суверенітету України".

Приватні Гарантії

Politico повідомив, що Трамп надав український екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко, власні гарантії на те, що залишить санкції, причому висловив набагато сильнішу позицію, ніж публічно. Тимошенко змогла перемовитись з Трампом кількома словами перед початком Національного Молитовного Сніданку у Вашингтоні першого лютого.

Посилаючись на дату початку останньої наступальної операції бойовиків на Донбасі, яка почалась через день після того, як Трамп поговорив по телефону з Путіним, сенатор від Арізони Джон Маккейн, голова Сенатського Комітету у справах Збройних Сил, попередив Трампа цього тижня, що Росія випробовує нового президента.

Сенатор Маккейн закликав Трампа надати Україні допомогу у вигляді летальної зброї, щоб допомогти країні у війні, що б піти далі, ніж попередня адміністрація, оскільки адміністрація Обами надала тільки нелетальну техніку та медичне обладнання українським урядовим силам.

Без табу

Публикации