Як в Росії чекають на інавгурацію Трампа: Трампофенія чи Трампоманія?

20.01.2017, 12:25
Трамп швидко захопив "таємничу російську душу" - фото 1
Трамп швидко захопив "таємничу російську душу"

Росіяни бурхливо сприйняли участь Трампа у виборах президента США, і, здається, схибнулися на його перемозі. Цукор у вигляді Тампа, "Обєднані Штати Росії", Трампоманія та #Trumpapalooza# - як в Росії реагують на 45-го президента США.

Експерт з питань Росії, Афганстану та колишніх республік СРСР Давид Філіпов у статті Russia has gone crazy for Trump as Moscow savors Obama’s departure для Washington Post пояснює причині істерії в Росії навколо перемогои Трампа на виборах у США.

Редакція Без Табу перекладає його статтю.

Росія втратила розум через Трампа, а Москва смакує відхід від справ Обами

Називайте це Трампоманією або Трампофенією. Або будь-яким іншим терміном з ряду інших Трампофізмів, які повискакували з Росії, поки ця країна відраховує час до інавгурації вознесіння в Білий дім для президента США Дональда Трампа.

Як чекають на інавгурацію Трампа: Трампофенія чи Трампоманія? - фото 30857

Росія втратила розум через Трампа. І це не тільки тому, що президент Володимир Путін і його уряд зображати президентство Барака Обами як одну довгу катастрофічну вправу з русофобії, меседж, який російське державне телебачення вбивало в голови глядачам протягом місяців (до речі, так само робилося, коли у відставку йшов Джордж Буш-молодший – ред.).

На смену караула. Обама, Трамп и компромат

Щось у майбутньому президентстві пришесті Трампа сколихнуло російську душу. Неначебто це 45-й президент Росії готувався приступити до виконання обов’язків у п'ятницю. Місцеві підприємці перейменували свої продукти на честь світового лідера, раніше відомого як Дональд (The Donand – ред.). Російські ток-шоу присвятили години висловлюванню надій на те, що Трамп покращить російсько-американські відносини вперше за весь час після закінчення «холодної війни» (а в деяких випадках - на огидні, відверто расистські прощання з президентом Обамою). А російський Інтернет з усіх сил намагається зобразити та пояснити місцевому населенню, що таке #Trumpapalooza#.

Як чекають на інавгурацію Трампа: Трампофенія чи Трампоманія? - фото 30856

" «Трампоманія» заволоділа країною: ЗМІ, політики і політологи, астрологи і домогосподарки, - ніхто з них не може заспокоїтися і займатися своїми справами", - йдеться в пості Геннадія Гудкова, полковника запасу Російської внутрішньої розвідки, ФСБ, на його сторінці Facebook. "У російських новинах головний актор-Його Величність Трамп",- пише розвідник.

Гудков, який провів останні роки критикуючи Путіна за те, що він тримається за владу, стверджує, що причина популярності Трампа у тому, що "Ось які цікаві чесні і конкурентні вибори і їх непередбачуваність".

Але Вікторія Чекрижова, начальник з розвитку харчової промисловості Тули, мала просте пояснення рішення її команди випустити обмежену кількість коробок пресованого цукру з зображенням Трампа на упаковці.

“Цим продуктом ми хочемо показати наші сподівання на те, що відносини з США будуть поліпшуватися з приходом нового президента. Ми говоримо, що сподіваємося, що наші відносини стануть солодшими", - сказала вона по телефону з Тули, міста, що знаходиться на 100 км південніше від Москви.

Інші російські компанії також приєднались до цієї "манії". Газета "Московський Комсомолець" повідомила, що виявила "кілька сотень" компаній, які включають в себе якусь гру слів на "Трамп" (Прізвище 45-го американського президента перекладається як "Козир").

Збройовий завод в Златоусті викарбував пам'ятну монету з написом "Ми віримо у Трампа", - повідомляє інформаційне агентство ТАСС (In Trump We Trust).

У Москві у військовому магазині навпроти посольства США висіло оголошення у вікні із обіцянкою про 10-відсоткову знижку на всі свої товари — для співробітників посольства і американських громадян.

"Це виглядає настільки емоційно, як дитячий вибух радості", - пише Михайло Фішман, головний редактор Moscow Times.

Звичайно, бурхлива радість йде з не менш бурхливим заднім фоном про звинувачення на адресу Росії щодо кібератак. Ці звинувачення лунають від адміністрації Обами і ЦРУ (зовсім недавно їх визнав Трамп). Є також непідтверджені повідомлення, які Трамп категорично заперечував, про те, що обраного президента шантажують російські спецслужби. Путін цього тижня назвав ці твердження спробою Обами саботувати легітимність свого спадкоємця.

Деякі вважають, що логіка цього всього знаходиться трохи далі. Сергій Марков, прокремлівський політолог, передбачив «Трампокаліпсис», якщо Росія не протягне обраному президенту руку допомоги для боротьби з силами, які збираються в США, щоб скинути його.

"Росія повинна підтримати Трампа", - заявив Марков на своїй сторінці в Facebook. "Ми повинні допомогти йому публічно - кампанією Трампоманії".

Російські провідні канали новин вишикувалися за годинами з Трампом: глядачі державного каналу "Росія-1" отримали чотири години американської політики, повних бруду, спрямованого на Обаму, зневажливою критикою його звинувачень на адресу Росії і обережного оптимізму щодо Трампа.

Дмитро Кісєльов, якого часто називають головним кремлівським пропагандистом, присвятив більшу частину своєї недільної телепередачі засудженню Обами, як одного з найгірших керівників у світовій історії, додаючи кілька расистських висловлювань. Барак Обама стояв за погіршенням ставлення НАТО до Росії, Обама організував "переворот" в Україні і в Сирії, а потім, Обама переклав усю провину на Путіна, який залишився, щоб навести порядок після нього.

Тепер, Кісєльов сказав, що ця "технологія брехні" використовується проти Дональда Трампа. Він також навів неперевірені документи про організований Кремлем шантаж Трампа, який, як вважають, був складений колишнім агентом МІ-6.

"Це англійська змова проти обраного президента США", - сказав Кисельов. "Тепер, ЦЕ втручання в американську політику!"

Без табу

Публикации