The Wasington Post: США активізують боротьбу з російською пропагандою

02.12.2016, 13:45
Стоп Путін - фото 1
Стоп Путін / Getty Images

Після шоку, який викликали результати виборів президента США, спецслужби провели спеціальне розслідування, що підтвердило масштабний прихований вплив Росії на вибори шляхом фінансування пропагандистських ЗМІ.

Репортер The Wasington Post Крейг Тімберг у статті Effort to combat foreign propaganda advances in Congress повідомляє, що після вивчення результатів дослідження, американські політики вирішили створити спеціальний орган, який буде виявляти деструктивну пропаганду та "фейкові новини" та допомагати боротись з цим явищем іншим країнам. Головну загрозу для цивілізованого світу, на думку експертів, становить російська пропаганда.

Редакція Без Табу публікує переклад статті та рекомендує до читання.

США активізують боротьбу з російською пропагандою

Учасники переговорів у Конгресі США в середу схвалили ініціативу для відстеження та боротьби з іноземної пропагандою на тлі зростаючих побоювань, що поширення "фейкових новин" та дезінформації російськими ЗМІ і окремими організаціями загрожують національній безпеці США.

В законі про бюджет міністерства оброни, затвердженим комітетом конференції, закликають Державний Департамент очолити масштабну урядову ініціативу з виявлення пропаганди і боротьби з її наслідками. В документі на ці потреби закладено 160 мільйонів доларів на два роки.

 - фото 24480 - фото 24479

Якщо закон пройде в Конгресі та Сенат, то президент Обама може підписати його ще в грудні 2016 року. Це буде найбільша ініціатива проти кампанії з дезінформації іноземних урядів з 1990-х років.

"Ця небезпечна пропаганда і дезінформація є реальною, вона росте, а уряд США спить за кермом, - сказав сенатор Роб Портман (республіканець, штат Огайо), - США і наші союзники стикаються з багатьма проблемами, але ми повинні навчитись краще їм протистояти і боротися з пропагандистськими операціями з дезінформації, спрямованими проти нас".

Ініціатива бере початок із законопроекта Портмана і сенатора Кріса Мерфі від березня 2016, і називається "Акт по боротьбі з іноземною пропагандою та дезінформацією". Він спочатку виник з ініціативи допомогти незалежним журналістам і неурядовим організаціям в європейських країнах, таких як Україна, Молдова та Сербія, які стикаються з непереборною хвилею російської пропаганди.

Незалежні експерти попереджали, що її контекст змінився, стало зрозуміло, що Росія проводить інтенсивну пропагандистську кампанію в ході передвиборної кампанії в США. Як повідомили експерти, ця пропаганда справила вплив на людей, як через телебачення, так і в інтернеті, що було продемонстровано результатами виборів у США.

Російські чиновники неодноразово заперечували втручання в американські вибори, але побоювання з приводу цього питання загострюються на тлі погроз російських хакерів атакувати комп'ютерні системи посадових осіб, а також реальної атаки на сервери національного комітету Демократичної партії, а також голови Штабу Клінтон Джона Подеста та самої Хілларі Клінтон.

"Нині США не мають коштів для боротьби з цією машиною масової дезінформації, яку запустили росіяни," сказав Мерфі в інтерв'ю.

Зазначається, що закон спрямовано проти іноземних джерел інформації, а не тих, що зареєстровані в Сполучених Штатах.

Також ідея полягає в розширенні штату відділу міжнародної взаємодії центру, який спрямовано на боротьбу з пропагандою і вербуванням в "Ісламську Державу" та інші екстремістські угруповання, у своїй діяльності він буде спиратися на Міністерство оборони, спецслужби, агентства США з міжнародного розвитку та Раду директорів з питань радіомовлення.

 - фото 24478

Захід також дозволить створити грантову програму для американських установ, щоб сприяти зміцненню громадянського суспільства та незалежної журналістики в країнах, де запущені цілеспрямовані пропагандистські кампанії з боку Росії та інших іноземних держав, зокрема - Китай.

"Існує, безумовно, стурбованість щодо російського уряду, який може здійснювати "прихований" вплив за допомогою діяльності такого роду", - сказав сенатор Рон Уайден, член Сенатського Комітету з розвідки. "Якщо ви прочитаєте статті 501 законопроекту, то побачите, що він він доручає президенту створити міжвідомчу комісію з протидії активним заходам з боку Росії по здійсненню прихованого впливу на народи та уряди. Що значить, що сенаторів від обох партій явно турбує російський прихований вплив".

Крім того, на цьому тижні, шість демократів і незалежний комітет з розвідки в Сенаті США закликали Барака Обаму оприлюднити більше інформації про діяльність російського уряду в ході виборів США.

“Ми вважаємо, що є додаткова інформація щодо російського уряду і виборів у США, які повинні бути розсекречені і оприлюднені. Ми отримуємо подібну інформацію через спеціальні канали", - йдеться у листі сенаторів, написаному у вівторок.

Без табу

Публикации