Розумійте, як хочете. Найцікавіше з "компромату" на Трампа
В ніч з 10 на 11 січня Дональд Трамп пережив чергову атаку з боку ЗМІ, прихильних до Демократичної партії, коли було опубліковано документ, в якому розкриваються його найпотаємніші зв'язки з Володимиром Путіним.
Два іноземні видання – жовте Buzzfeed та цілком поважне CNN - опублікували нібито секретну доповідь британського розвідника, який зібрав матеріали по впливу Росії на вибори в США та про роль Трампа у планах Путіна.
Мотиви Трампа та Путіна, як і опис деяких подій після публікації звіту викликали сумніви щодо його достовірності, тому що деякі факти та дати, що у ньому згадуються, схоже, взяті з різноманітних форумів, де обговорювались теорії співпраці Трампа і Путіна. В CNN підкреслили, що американська розвідка не є його автором, а лише поінформувала про те, що цей документ «циркулює серед еліт від минулого року». Цей документ начебто був презентований керівниками чотирьох розвідувальних відомств США на закритому брифінгу з питань безпеки.
"Компромат" наробив чимало галосу та змусив самого Трампа виправдовуватися та спросовувати його. Складається враження, що він завдав обраному президенту США більшої шкоди, ніж промова Меріл Стріп.
Редакція Без Табу обрала найважливіші факти, викладених у документі, що став головною подією цього тижня.
У доповіді, яка нібито належить перу британського агента, стверджується, що Росія останні 5 років використовувала Дональда Трампа, щоб сіяти розбрат і хаос всередині американської еліти.
За словами інформаторів - вищого чиновника МЗС Росії та російського розвідника, який займав раніше високі посади, стало відомо, що Росія використовує Трампа у операції, яка триває протягом 5 років, автором якої був особисто Путін. Третій інформатор – поважний російський фінансист - стверджує, що одним із ключових завдань Трампа було послаблення НАТО та США, для того, щоб Росія безперешкодно могла посилитись і відновити сфери впливу Російської імперії ХІХ століття.
Високопоставлений офіцер ФСБ, який був інформатором британського розвідника, стверджує, що під час численних візитів Трампа в Росію, спецслужби змогли отримати компромат, який включає статеві зв’язки Трампа, що Путін отримав змогу шантажувати його.
Справа в тому, що начебто Трамп зайняв номер Готелю «Рітц», у якому раніше зупинялись президент Обама та його дружина, і, викликавши повій, влаштував збочені ігри із «золотим дощем» на ліжку, на якому спали президент та його дружина. Його мотивом начебто була така сильна ненависть до президента США, що він вирішив виразити її чомусь саме в контрольованому ФСБ готелі таким збоченим способом.
Автор доповіді стверджує, що джерело, яке було присутнє в готелі пі час цих оргій подій, зазначає, що вони мале місце у 2013 році, що так само підтверджує інше джерело, яке нібито працює в самому готелі.
Справа в тому, що у складеній на Хілларі Клінтон справі російські розвідники не змогли зібрати нічого, окрім розмов по телефону, які не мають ніякого значення. Збором відомостей нібито займається особисто Дмитро Пєсков – прес-секретар Путіна. Проте інформації досі не вистачає для шантажу Клінтон.
Влітку 2016 року близький соратник Трампа повідомив під час конфіденційної розмови, що зв’язковим у операції Путіна-Трампа був Пол Манафорт, який був пов'язаний із російськими політиками та бізнесменами ще з початку 2000-х, коли він працював в Україні на Віктора Януковича. Автор доповіді стверджує, що нібито переконливі документи, що можуть довести отримання Манафортом незаконних платежів від Партії Регіонів все ще можуть існувати.
Це пов’язано з тим, що після скандалу у ЗМІ, які отримали записи про незаконні виплати Манафорту від Партії Регіонів, Путін зустрівся у Волгограді з Януковичем, щоб уточнити, чи дійсно існують докази зв’язків Манафорта з Партією Регіонів, і був дуже незадоволений отриманою інформацією – в результаті Манафорта замінили на «чистого» менеджера.
Наразі немає офіційного підтвердження цієї інформації, достеменно невідома правдивість «зустрічі» Трампа з повіями та компромат на нього, який зберігається у Путіна. Проте українські спецслужби мають підтвердження отримання коштів Манафортом від партії Регіонів, які можуть бути доказами причетності його до згаданих корупційних схем.
Також, американські спецслужби офіційно довели причетність Росії до кібератак на урядові сайти США та ресурси Демократичної партії, накази про проведення яких начебто йшли від Володимира Путіна. Невідомий автор підкреслює роль цих атак у своїй доповіді.
Вкузується, що для Росії метою атаки було відвернення уваги Заходу від дій Росії в Україні. За надання конфіденційної інформації Трамп нібито зобов’язався загострити увагу на зобов’язаннях НАТО перед країнами Балтії, що мало забезпечити відвернення уваги від України. Натомість Трампу це забезпечило тимчасове відвернення уваги від його не зовсім «законних» бізнес-операцій у Китаї та підписаних контрактів з бізнесменами в Росії.
Так само, відомо про поїздки помічників Трампа в Європу, де вони могли б зустрічатись із росіянами. Проте наразі не існує офіційного підтвердження таких зустрічей. Так само, невідомими залишаються позиції російських високопосадовців, про яких згадується у документі – у підтвердження автор приводить свідчення анонімних джерел, або відомих тільки йому людей.
Так, у звіті вказується, що представник Трампа Картер Пейдж мав таємні зустрічі із главою «Роснєфті» Ігорем Сєчіним та Ігорем Дівейкіним, керівником внутрішніми справами Держдуми. Джерело в МЗС Росії стверджує, що насправді співпраця між Путіним та Трампом триває вже близько 8 років, і спочатку була на рівні обміну інсайдерською інформацією у сфері бізнесу та політики.
Співробітництво з Трампом в політичній сфері начебто зумовлене неможливістю отримати компромат на Клінтон та необхідністю не допустити її до високих посад в уряді США. Це співпало із бажаннями Трампа та його ненависті до демократів та особливо до Клінтон.
Джерело, близьке до прем’єр-міністра РФ Дмитра Медвєдєва, стверджує, що він був не проти добрих відносин із США, і не проти президента-демократа Хілларі Клінтон. Тому йому начебто не дуже подобається монополія Пєскова на контроль за справами Трампа і Клінтон і жорстка політика щодо США.
Редакція повторно наголошує, що наразі не існує незалежних підтверджень усіх наведених даних, є сумніви щодо точності окремих фрагментів, а команда Трампа спростовує всі звинувачення.
Водночас усі звинувачення, попри їх недоведеність, вже стали темою №1 для обговорення в США.