Forbes: Трампу час назвати бойовиків на Донбасі справжнім іменем - російські окупанти

13.02.2017, 13:00
3
Коли західні лідери перестануть вірити в риторику Кремля? - фото 1
Коли західні лідери перестануть вірити в риторику Кремля? / Getty Images

Як Трамп може допомогти Україні у війні на Донбассі та чому Європа та попередній очільник США не пішли далі гучної риторики та економічних санкцій проти Росії.

Пол Грегорі Родерік, науковий співробітник Інституту Гувера при Стенфордському університеті та професор економіки в Університеті Х'юстона, у статті It's Time For Trump To Call Ukraine's 'Pro-Russian Rebels' What They Are: Russian Invaders викриває путінські міфи про «ополченців» та доводить, чому новий президент США може зробити для України набагато більше за попередника.

Настав час для Трампа назвати українських проросійських повстанців тими, хто вони є насправді - російськими окупантами

Інтерв'ю Дональда Трампа журналісту американського телеканалу Fox News Біллу О'Рейлі було висміяне та названо маячнею некомпетентного президента. В цьому інтерв'ю Трамп фактично відмовився реагувати на провокацію О'Рейлі та назвати Володимира Путіна вбивцею (і, в принципі, виключити будь-які подальші переговори), а потім не зовсім зрозуміло заговорив про моральний статус держави-вбивці. Далі Трамп дав відповідь на ключове питання відносно Володимира Путіна, війну в Україні та майбутні переговори.

Білл О'Рейлі: Але протягом 24 годин після вашої розмови з російським лідером проросійські сили активізували військову агресію в Україні.

Дональд Трамп: Так.

О'рейлі: Ви прийняли це як образу?

Трамп: Ні, тому що ми не знаємо точно, що це було. Вони - проросійські сили. Ми не впевнені, а якщо вони безконтрольні? Вони безконтрольні? Таке також може бути. Ми збираємося з'ясувати це. Я буду здивований, але ми розберемось.

У своїй відповіді Президент Трамп підняв ключове питання, яке ті, хто шукає варіанти протидії війні Росії на Сході України, розумно уникали.

Хоча ми знаємо, що "проросійські" сили воюють з допомогою російської техніки, російських найманців і загальної пропагандистської підтримки Росії, ми підтримуємо зручну відмовку, що "повстанці", "бойовики", "сепаратисти", або як ще преса називає їх, приймають власні політичні, військові та економічні рішення. Якщо це правда, то "проросійські" сили, за словами Трампа, "некеровані", а Росія може тільки "тиснути" на своїх українських «клієнтів», які це можуть приймати або не приймати. В даному випадку Росія має право залишитись в ролі "миротворця", а не агресора у мирних переговорах.

Навпаки, якщо ми знаємо, що Росія дає "проросійським" силам, як цивільні, так і військові накази, використовує свої регулярні війська під керівництвом своїх командирів в бою, виходить, Росія є агресором, а не посередником у мирних переговорах. А значить - повинна розглядатися відповідно, коли Трамп і Путін зустрінуться. Трамп якраз і вимагає від розвідувальних відомств та наукового співтовариства відповіді на це питання.

На Заході, на мій жаль, підтримують "неконтрольовану" версію статусу бойовиків в українському конфлікті, на який може впливати Росія. Ангела Меркель (разом з Обамою) неодноразово зверталися до Путіна з вимогою «використовувати свій вплив на українських повстанців для припинення конфлікту», на що Путін відповідав удаваною невинністю, ніби він хоче мирну Україну в її кордонах. Захід використовує поняття "неконтрольовані, але ті що піддаються впливу" як зручний привід для не прийняття будь-яких дій проти російської агресії, крім економічних санкцій і гучних заяв.

Путін і його зовнішньополітичні радники просувають принцип "неконтрольовані, але ті що піддаються впливу" для продовження свого розкішного життя, навіть коли їх ловлять на гарячому. Як яскравий приклад, вони заперечують вирішальний доказ спільної слідчої групи, що рейс МН17 був збитий російським ЗРК "БУК", випущеним екіпажем російських військових, які втекли назад в Росію. МН17 являє собою смертельну загрозу для російської риторики, оскільки він демонструє високий рівень командування і контролю над важливими операціями, які в свою чергу позбавили Україну контролю над власним повітряним простором.

Росія говорить, що її роль відповідно теорії «неконтрольовані, але ті, що піддаються впливу» у конфлікті на Україні складається з трьох пунктів: по-перше, російських військ, які б воювали на Сході України немає. По-друге, у двох "сепаратистських" областях («ДНР» і «ЛНР»), очолених виборними посадовими особами і військовими офіцерами, приймаються власні політичні та військові рішення. По-третє, Росія не постачає їм російську військову техніку і не присилає росіян-найманців.

Я опублікував ряд статей, які спростовують ці три пункти путінської риторики. Мені не потрібно переповідати їх у подробицях. Загальна доповідь BBC спростовує третій «пункт» російської риторики (начебто Росія не постачає бойовикам техніку) з описом передових російських військових технологій, які тестуються на українському полі битви.

Серед спростувань першого пункту (немає російських військ) - це списки російських бойових втрат, які вже дорівнюють американським втратам у Афганістані, тисячі медалей «За відвагу в боях на Україні», пости у Facebook російських солдатів з військових розташувань в Україні, а також підтвердження міжнародними спостерігачами, того, що у початку обстрілів у зоні припинення вогню винні "об'єднані російські сепаратистські сили". Найяскравішим спростуванням є бійня, влаштована українським військовослужбовцям регулярними російськими військами в боях під Дебальцевим, яку російська пропаганда зарахувала «ополченцям».

Другий пукт «стратегії» (проросійські сили приймають свої власні політичні і військові рішення) спростовується тим, що обидві "сепаратистські" області - «ДНР» і «ЛНР» - були спочатку керовані "політтехнологами" і офіцерами військової розвідки, безсоромно надісланими з Росії. Перехоплені розмови близького радника Путіна, Сергія Глазьєва, показали його настанови і накази своїм українським оперативникам взяти під контроль муніципальні будівлі й організувати заклики російським військовим зайти на територію України. Керівник російських сил заявив, після його висилки назад до Росії, без його керівництва не було б ніякого збройного конфлікту на Сході України.

Розвідка продовжує доповідати, що Росія здійснює командування і управління силами найманців, місцевих і своїх власних у Східній Україні. В останні дні каденції Джона Керрі на посаді державного секретаря випадково вдалось записати його фразу: "Інтел робить аудіозаписи розмов розвідки, приймаючи їх виклики з Москви... ми точно знаємо, хто віддає ці накази, ми знаємо, звідки вони приходять."

У своєму інтерв'ю О'Рейлі, Трамп заявив: "ми збираємося з'ясувати", чи дійсно проросійські сили "неконтрольовані". Це природне питання для переговінника: якою мірою ваш партнер по переговорам (в даному випадку - Путін) має можливість і кошти для реалізації рішення шляхом переговорів. Такого, як прийнятне рішення щодо російсько-української війни? Трамп не може поставити себе в ситуацію, де його партнер по переговорах спочатку погоджується (вивести війська з України – ред.), але потім заявляє, що не може контролювати своїх «неслухняних ставлеників».

Прихильники України бояться, що Трамп буде продавати Україні свою "братську любов" за партнерство з Путіним. Я не згоден. Як аутсайдер Трамп, ймовірно, зробить більше позитивного для України, ніж його попередники, які боялися називати Путіна істинним агресором, не ефективно боролися з путінською міфологією та пропагандою, відмовилися озброювати Україну летальною зброєю на тій підставі, що це може засмутити Путіна. З сильним зовнішньополітичним відомством, демократичною опозицією обуреною діями Росії, а також рішучою підтримкою України у своїй власній партії Трамп може ігнорувати "політичну коректність" міфології сепаратистів, «незалежних» від Росії, а також заборону на нелетальну зброї для України. Трамп має карти у рукаві, найбільш важливою з яких є українська армія розміром в 200 000 чоловік, озброєних США, і, сподіваюся, Україна, яка добивається свого шляху до процвітання все більш поза досяжністю путінської Росії.

Без табу
3

Публикации