Як Україна відсвяткувала День авіації в руському небі

13 мая, 20:04
У Брянську тривожно - фото 1
У Брянську тривожно / Скриншот

​Схоже, що "вєчнольотам" русні тепер буде складніше скидати свої крилаті бомби з УМПК.

За уже підтвердженими даними, сьогодні російські окупанти від дій "протиповітряної оборони Брянської народної республіки" втратили мінімум два Ми-8, один Су-34 та один Су-35. На цьому тлі російських воєнкорів "поплавило", бо бачте таких люлєй за один день авіація рф не отримувала з березня 2022 року. І на цьому тлі орки почали вивалювати в паблік ті деталі, які б не мали.

Наприклад, що збиті сьогодні вертольоти належали до рідкісної модифікації для ведення радіоелектронної боротьби — Ми-8МТПР-1 з комплексом "Рычаг". До повномасштабного вторгнення окупанти максимум 20 таких вертольотів, а сьогодні тепер мінус два.

Збитий Су-34, орієнтовно мав виконувати завдання по скиду керованих авіабомб із модулями УМПК десь на прикордоння Чернігівської області, ну а знищений Су-35 мав виконувати прикриття (хоча не варто виключати, що насправді обидва літаки п*дорів мали скидати крилаті бомби, але самі долітались).

Якщо зважити на дані від Повітряних Сил про те, що ворог зараз має лише 25 літаків та екіпажів, які може залучати до скиду керованих авіабомб з УМПК (технічний стан, виучка пілотів тощо), то тут можна лише уявити, наскільки тяжкою зараз для росіян є втрата одразу двох літаків тактичної авіації за один день.

До речі, так окупанти заодно показали, як саме вони забезпечують удари своєї авіації керованими авіабомбами — окрім власне носія, має бути один чи декілька літаків прикриття, та літаки чи вертольоти РЕБ.

Якщо росіяни вимушені для протидії нашій ППО здіймати у повітря свої "повітряні глушилки", значить скоріш за все у них близький до вичерпання запас протирадіолокаційних ракет типів Х-31П та Х-58. І на цьому тлі навіть не дивують повідомлення від західної преси про те, що русня справді намагалась знищити "Кинжалом" наш Patriot, просто наші козаки виявились спритніші за гіперзвук.

Показово, що російські "воєнкори" заявляють одразу версії, чим же позбивали їх "вєчнольоти" — або адаптовані під радянські МіГ-29 та Су-27 американські ракети "повітря-повітря" AIM-120, або ж західні ЗРК. Можливо, так "промацують" обстановку, а можливо справді панікують.

Бо після сьогоднішнього погрому "ВКС РФ" доведеться або зменшити активність скидання крилатих авіабомб, поки не вигадають ефективних засобів протидії новій загрозі. Або ж навпаки — намагатись "задавити масою", і отримати нові рекорди по збитій авіації за один день

телеграм-канал Оперативні новини

Публикации