Велика Британія передала Україні далекобійні крилаті ракети

11.05.2023, 16:24
Storm Shadow стануть на озброєння ВСУ - фото 1
Storm Shadow стануть на озброєння ВСУ

Українська армія нарешті отримає ракети великої дальності, про які Київ просив західних союзників щонайменше з весни 2022 року.

Ними стануть крилаті ракети Storm Shadow, розроблені для пусків з літаків.

Передачу цих ракет Україні підтвердила Велика Британія. Про це в Палаті громад заявив міністр оборони Британії Бен Воллес 11 травня 2023 року.

Він сказав, що ракети "дозволять Україні відкинути російські сили, які базуються на українській суверенній території".

Він сказав, що ракети "йдуть" або вже перебувають в Україні, і назвав цей крок "вивіреним і пропорційним до ескалації з боку Росії".

Раніше у четвер телекомпанія CNN повідомила з посиланням на свої джерела, що Британія вже поставила Україні кілька ракет Storm Shadow.

За даними CNN, що посилається на неназваного західного посадовця, Лондон отримав від Києва гарантії того, що ЗСУ використовуватимуть цю ракету виключно по цілях на окупованих українських територіях, а не в глибині Росії.

Анексований Крим на Заході також вважають окупованим районом України - тобто російській військові об'єкти на півострові також можуть вважатися виправданими цілями для Storm Shadow.

Ці крилаті ракети з дальністю дії 250 км можуть стати серйозним посиленням для української армії у світлі її майбутнього наступу.

Крилаті ракети Storm Shadow (відомі також як SCALP) були розроблені європейською мультинаціональною компанією MBDA у 1990-х роках та прийняті на озброєння британської, французької та інших армій на початку 2000-х років.

"Storm Shadow / SCALP - це повітряне озброєння дальньої дії, що має конвенційний характер та створене для глибоких ударів при заздалегідь спланованих атаках на значущі стаціонарні цілі", - йдеться в описі на сайті виробника.

"Оригінальна ракета, яка створена з активним використанням технології малопомітності, має дальність до 560 км. Загальна вага ракети SCALP складає 1300 кг з яких 450 кг припадає на бойову частину", - описує ракету українське видання Defense Express.

Однак Україна отримає експортний варіант Storm Shadow з дальністю дії близько 250 км.

Бі-бі-сі

Публикации