Created with Sketch.

Bloomberg: Путін випробовує Трампа загостренням на Донбасі

14:00

Як зреагував Трамп на загострення на Донбасі, чи піддався на спокусу обміняти український суверенітет а співпрацю з Росією, і що у Трампа відповіли Росії після бійні під Авдіївкою, яку розпочали російські найманці після телефонної розмови Путіна і Трампа?

У статті Trump Troubled by Ukraine Fighting, Watching Russian Response, Майкл Райлі та Олександр Курдицький аналізують офіційну позицію Білого дому відносно російсько-українського конфлікту та відзначають, що США збираються послідовно підтримувати Україну.

Стурбований боями в Україні, Трамп спостерігає російську реакцію

В адміністрації Трампа "дуже стурбовані" ескалацією бойових дій на Сході Україні і спостерігають, як Росія відреагує в найближчі місяці на прийняте США рішення про санкції, стверджує віце-президент Майк Пенс .

Пенс прокоментував ситуацію в інтерв'ю ABC News у неділю, наступного дня після розмови президента Трампа і його українського колеги, які обговорювали питання про війну (на Донбасі – ред.), і розповів про зміцнення стратегічного партнерства між двома країнами, яке підтвердили у розмові лідери країн.

"Ми спостерігаємо. І дуже стурбовані активізацією бойових дій минулого тижня на Сході України", - сказав Пенс.

Пенс зазначив, що Трамп обговорював Україну також і з Президентом РФ Путіним 28 січня. Він сказав, що санкції стосовно Росії залишаться в силі, якщо він продовжуватиме порушувати режим припинення вогню в Україні, і лише від дій Росії буде залежати і можливість співпрацювати з таких питань, як боротьба з Ісламською Державою.

"Це просто - все залежить від того, чи зможемо ми побачити якісь зміни в політиці Росії, чи ні, і наскільки вірогідною буде можливість співпрацювати заради спільних інтересів," сказав Пенс.

"Багато Вбивць"

Трамп послав неоднозначні сигнали Росії, з одного боку, ставлячи під питання її дії в Україні, а з іншого, вихваляючи Путіна і підвищуючи перспективи співробітництва з Росією в боротьбі з тероризмом. В інтерв'ю "Fox News" в неділю перед Супер Кубком, Трамп сказав, що поважає Путіна і закликав не перебільшувати, називаючи його"вбивцею".

“У нас багато вбивць. А Ви що думаєте? Наша країна така невинна?", - заявив Трамп, - “Я кажу, що краще співпрацювати з Росією, ніж не співпрацювати. І якщо Росія допоможе США в боротьбі проти ІДІЛ, і в боротьбі з Ісламським тероризмом у всьому світі – це буде добре."

За останній тиждень відбуваються інтенсивні бойові дії між урядовими військами і проросійськими сепаратистами поблизу російсько-українського кордону (насправді, за лінією відведення зброї на не окупованій частині Донбасу), - останній епізод у кризі, яка почалася, коли Росія окупувала Крим у березні 2014 року. Обидві сторони розгорнули важку артилерію, і повстанці (російські бойовики), використовують російські безпілотники для допомоги артилерійським коректувальникам, повідомляють в прес-службі Адміністрації президента України.

Повстанці продовжували обстріли з важкого озброєння і в суботу, хоча кількість атак впала і був поранений тільки один військовослужбовець Збройних сил України.

Більш тісні зв'язки

У бесіді з Трампом у суботу, Порошенко обговорив активізацію діалогу та економічних відносин із США, а також майбутній візит до Вашингтона, повідомив в пості Facebook Святослав Цеголко, прес-секретар Порошенка.

У підсумку, Білий дім заявляє, що Трамп «дуже позитивно відгукнувся» при обговоренні з Порошенко проблеми конфлікту України з Росією.

"Ми будемо працювати з Україною, Росією та всіма іншими сторонами, щоб допомогти їм відновити мир на кордоні", - сказав Трамп.

Заяви Трампа, зроблені під час і після президентської кампанії 2016 року підняли питання про те, як новий президент і його команда будуть реагувати на проблеми безпеки. Трамп підкреслив, що він був би готовий розглянути пом'якшення санкцій щодо Росії в обмін на співпрацю в боротьбі проти терористів ІДІЛ в Сирії та Іраку.

Ніккі Хейлі

За останній тиждень нова адміністрація, як видається, обрала більш жорсткий підхід. Сигналом про це, було те, що новий представник США в Організації Об'єднаних Націй у її першій же промові на засіданні Ради Безпеки ООН, заявила, що санкції (проти Росії через окупацію Криму та війну на Донбасі - ред) будуть зберігатися.

"Ми хочемо поліпшити наші відносини з Росією", - заявила Ніккі Хейлі у виступі 2 лютого. “Але відчайдушна ситуація в Східній Україні є такою, що вимагає чіткого і рішучого засудження російських дій. Сполучені Штати залишаються з народом України, який страждає вже протягом майже трьох років від Російської окупації і військової інтервенції".

Прес-секретар Білого дому Шон Спайсер повідомив MSNBC 3 лютого, що Трамп у розмові з Путіним, "має намір дуже ясно роз’яснити позицію не тільки по відношенню до України, але й усього нашого геополітичного ландшафту, та інтересів нашої національної безпеки."

Санкції, накладені на Росію через окупацію Криму "мають намір залишати на місці, поки вони не покинуть Крим", - додав Спайсер.

Це ставить Білий дім офіційно ближче до політиків, таких як сенатор Марко Рубіо. Республіканський представник Флориди заявив у неділю в Twitter, що "єдина причина, з якої у ми можемо коли-небудь скасувати санкції проти Путіна - це якщо він задовольнить всі умови, за яких накладені санкції, і припинить порушення суверенітету України".

Приватні Гарантії

Politico повідомив, що Трамп надав український екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко, власні гарантії на те, що залишить санкції, причому висловив набагато сильнішу позицію, ніж публічно. Тимошенко змогла перемовитись з Трампом кількома словами перед початком Національного Молитовного Сніданку у Вашингтоні першого лютого.

Посилаючись на дату початку останньої наступальної операції бойовиків на Донбасі, яка почалась через день після того, як Трамп поговорив по телефону з Путіним, сенатор від Арізони Джон Маккейн, голова Сенатського Комітету у справах Збройних Сил, попередив Трампа цього тижня, що Росія випробовує нового президента.

Сенатор Маккейн закликав Трампа надати Україні допомогу у вигляді летальної зброї, щоб допомогти країні у війні, що б піти далі, ніж попередня адміністрація, оскільки адміністрація Обами надала тільки нелетальну техніку та медичне обладнання українським урядовим силам.


Другое на тему
Стоит ли ждать от России повторения ударов МБР?
США також дозволили Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів углиб Росії
Зеленський представив План стійкості України
Предложения партнеров