Сепаратисти у Нагорному Карабаху капітулювали

20 сентября, 12:16
Азербайджан перемі - фото 1
Азербайджан перемі

Рівно доби вистачило сепаратистам з Нагорного Карабаху, щоб все зрозуміти та припинити опір Азербайджану.

Влада невизнаного Нагорного Карабаху оголосили про припинення спротиву.

За посередництвом командування російського "миротворчого" контингенту, дислокованого в Карабаху, було досягнуто домовленості про повне припинення бойових дій з 13:00 20 вересня 2023 р.

Досягнуто угоду про виведення підрозділів, що залишилися, і військовослужбовців Збройних сил Республіки Вірменія із зони розгортання російського миротворчого контингенту та розформування та повне роззброєння збройних формувань «армії оборони Нагірного Карабаху» і виведення важкої техніки та озброєнь з території регіону.

Питання, поставлені азербайджанською стороною про реінтеграцію, забезпечення прав та безпеки вірмен Карабаху, а також питання забезпечення життєдіяльності населення в рамках Конституції Азербайджану, згідно з досягнутою домовленістю обговорюватимуться на зустрічі між представниками місцевого вірменського населення та представниками центральної влади Азербайджану у місті Євлах 21 вересня 2023 р. та протягом наступних зустрічей.

Азербайджан почав воєнну операцію проти сепаратистів 19 вересня - серією ударів "байрактарів" і авіації було знищенно місцеві систему ППО і РЕБ. Превентивного удару було завдано також по позиціям власне вірменської армії, а також "миротворців". Після цього Вірменія поспішила заявити, що її військ на території "Арцаху" нема. Також "злилася" й Росія - про це заявили речниця МЗС Захарова. Після цього сепаратисти опинилися наодинці з потужною армією Азербайжану, а тому змушені були капітулювати.

 

БЕЗ ТАБУ

Публикации