Фінляндія оголошує про терміновий початок вступу до НАТО, Росія погрожує "ядеркою"

12 мая, 11:29
Фінляднія наважилась на сміливий крок - фото 1
Фінляднія наважилась на сміливий крок

Виходячи із небезпеки, яка нависла була над Фінляндієб внаслідок російської загрози, провід країни вирішив не чекати, доки на неї нападуть москалі.

Президент Фінляндії Саулі Ніїністьо та прем'єр-міністр Санна Марін оголосили про підтримку рішення негайно подати заявку на вступ до НАТО

"Членство в НАТО зміцнило б безпеку Фінляндії. Будучи членом НАТО, Фінляндія зміцнила б весь оборонний союз. , - йдеться у їхній спільній заяві.

Таким чином, Фінляндія подає швидку заявку на вступ до НАТО та чекає на термінове приєднання до Альянсу.

Аналогічно найближчим часом вчинить Швеція. Країна вже отримала безпекові гарантії від Великої Британії.

І Швеція, і Фінляндія після Другої Світової війни змушені були стати нейтральними державами, щоб не дратувати Росію. Але нині ця стратегія зазнала краху - після вторгення в Україну ці північноєвропейські країни зрозуміли, що їх нейтральність не врятує від оскаженілої русні. Тому й вирішили приєднатися до найпотужнішого оборонного блоку планети.

Реакція Рашки

Заява Фінлянлдії цілком очікувано спровокувало істерику у росіян.

Заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв вибухнув погрозами через постачання Україні західного озброєння. Він вважає, що військова допомога Україні провокує "ядерну війну" з НАТО.

Медведєв звинуватив західні країни у розв'язанні proxy war з Росією, а також зробив низку гучних заяв щодо країн НАТО, які допомагають Україні оборонятися від російських загарбників.

"Накачування країнами НАТО України зброєю, підготовка її військ до використання західної техніки, відправлення найманців та проведення навчань країн Альянсу біля наших кордонів підвищують ймовірність прямого та відкритого конфлікту НАТО з Росією замість "війни за довіреністю", що ведеться. Такий конфлікт завжди має ризик переходу в повноцінну ядерну війну. Це буде катастрофічним для всіх сценарієм", - написав путінський прихвостень.

Про таке кажуть - собака гавкає, а караван йде далі.

УНІАН

Публикации