Вища рада правосуддя дозволила арешт хабарника Князєва

18 мая, 13:56
ВРП дозволила арешт топового хабарника - фото 1
ВРП дозволила арешт топового хабарника / УНІАН

Вища рада правосуддя 18 травня дала згоду на тримання під вартою ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва, якого підозрюють в отриманні хабара на 2,7 мільйонів доларів.

За рішення проголосували 14 членів ВРП із 14. Напередодні Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до ради з відповідним клопотанням.

Сам Князєв також був присутній на засіданні.

Тепер САП подала подання до Вищого антикорупційного суду про призначення засідання для обрання міри запобіжного заходу. Прокурори просили зробити відкритим засідання щодо питання Князєва у ВРП. Князєв та його адвокати наполягали на закритому засіданні через те, що справа стосується Верховного Суду і може містити державну таємницю. За рішенням ВРП пряму трансляцію заборонили, проте засідання залишили відкритим для участі преси.

Правоохоронці 15 травня затримали голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів. 16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум, на якому 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, “що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників”.

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду. Також Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру голові Верховного суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату Олегу Горецькому у справі щодо отримання хабаря.

Суспільне

Публикации