Війна за кредити, або Кримські привиди у Києві

10.08.2016, 12:30
Реконструкція і недобудова - все до купи - фото 1
Реконструкція і недобудова - все до купи / Без Табу

У Криму відбувається щось схоже на план-перехват і військові навчання одночасно. І не виключено, що персонажі, які готували окупацію півострова, скоро стануть російському керівництву непотрібні. Тому час згадати одну історію, у якій корені анексії тягнуться аж до будинку біля київського велотреку.

Ще у 2000 році через будівництво на вулиці Богдана Хмельницького велотрек, побудований у 1913 році, був фактично зруйнований. У 2008 році на ньому припинили тренування, бо під час будівництва на полотно падали балки та інші важкі тупі предмети, а згодом споруда взагалі перетворилася на склад будматеріалів.

Будівельна компанія «Консоль ЛТД», пов’язана з головою Верховної Ради Криму Володимиром Константіновим, обіцяла завершити будівництво до 2005 року, а також реконструювати велотрек. Але згодом наздогнала криза, будівництво до того ж співпало із потребами будівництва пансіонату на півострові. Для кримського будівництва взяли кредит у банку – під заставу київської недобудови. Люди, що вклалися грошима у будівництво не лише квартир, а й крутих офісів на першому поверсі (150 сімей, в тому числі - білоруси та росіяни), лишилися і без грошей, і без житла. Крім того, фірма продовжувала продавати ще неготові квартири, так, ніби все гаразд.

Від забудови до велотреку - кілька метрів / Без Табу

Власники змушені були створити ОСББ «Фундуклєєвський» та добудовувати своє житло самотужки – по Києву це поки що єдиний такий випадок, переважно постраждалі від забудовників-шахраїв ходять на пікети та чекають на компенсаційне житло. В тому числі у тих районах, де будівництвом у свою чергу невдоволені місцеві (як, наприклад, у історії з «Еліта-центром» та Качиним озером).

Будівництво на Хмельницького вдалося завершити, але виникали проблеми, наприклад, із внутрішніми комунікаціями – за десять років, що минули з початку будівництва, вони зносилися та потребували ремонту або заміни. Також ускладнювало ситуацію те, що 30 власників не сплатили свою частку для завершення будівництва.

Зараз добудований, але порожній будинок дивиться вікнами на розгорнутий минулого року будівельний майданчик, бо влада згадала про київський велотрек.

У листопаді 2014 року депутати Київради повернули велотрек у власність держави, а у червні 2015 року Апеляційний господарський суд Києва підтримав рішення Господарського суду з цього питання.

Терміни реконструкції з часом змінювались: у лютому мер Віталій Кличко (великий шанувальник велосипедів) говорив, що роботи на велотреці завершать у травні, тепер йдеться вже про серпень.

Сам велотрек, принаймні на цьому етапі реконструкції, виглядає непогано, але у велосипедистів є претензії до якості полотна. Активісти цієї суботи приїхали на велотрек зі своєю «інспекцією», і після їхніх тестових заїздів виявилося, що на полотні є значні нерівності. Представники будівельної фірми MAPEI, що відповідає за технологію реставрації та нанесення фінішного покриття, у відповідному акті також вказали на ці проблеми. Велосипедисти сподіваються, що до завершення недоліки усунуть. Інакше реконструкція не матиме жодного сенсу і буде більше схожа на відмивання коштів.

Велосипедисти лишилися невдоволені / Сторінка «Київський велотрек» у Facebook

Що ж до компанії «Консоль ЛТД», то історій із різними забудовами у Криму, якими були невдоволені місцеві, ще до анексії було достатньо. Чого варта одна забудова мису Мартьян, для чого компанія у 2005 році самовільно змінила межі Нікітського ботсаду. Фактично ж будинок на Богдана Хмельницького у Києві можна вважати однією з причин анексії. Принаймні, більш притомною версією, ніж якісь ідеологічні міркування. Володимир Константінов нібито саме через ці борги компанії звернувся до Путіна з готовим бізнес-кейсом та цим запустив процеси, що досі тривають у Криму. І за одним столом із Сергієм Аксьоновим та Володимиром Путіним під час підписання документів про фактичну «передачу Криму Росії» його всі бачили.

Зараз у «Консоль ЛТД» коштів лишилося, напевно, тільки на підтримку сайту. Серед останніх активностей та текстів, що про них розповідають, - будівництво у Харкові станом на 2011 рік, у Одесі – станом на 2010-й, у Львові (лише один об’єкт за всю історію, показово) – у 2005-му. Сайт – на домені ru, у контактах – телефони з кодом російського «МТС». Під публікаціями щодо будівництва та продажу квартир у містах, не дуже лояльних до Росії, скромно вказують лише сімферопольську адресу та електронну пошту – телефонами, напевно, вирішили зайвий раз не дратувати.

Серед позитивного у цій історії – хіба що реконструкція велотреку, бо якби його не занедбали до критичного стану під час будівництва, хтозна, чи дійшли б руки. А щодо «Консолі» і Криму – багато хто любив пророкувати кібервійни майбутнього, але навряд чи міг припустити, що бойові дії можуть початись через кредити, а за борги можна втратити не лише житло, а й частину державної території.

Без Табу

Публикации