Забудова на «Героїв Дніпра»: громадські слухання заднім числом

04.08.2016, 14:30
Проектувальники та забудовники сперечалися із місцевими мешканцями - фото 1
Проектувальники та забудовники сперечалися із місцевими мешканцями / Без Табу

Щодо майбутнього станції метро на Оболоні є три варіанти: стихійний ринок, торгівельний центр або коло на вході біля метро у початковому вигляді. Місцеві мешканці сьогодні поспілкувались із забудовниками та районною владою, і виявилось, що будівництво почали, не провівши громадські слухання.

Стихійний ринок на колі біля метро і МАФи лишаються одним із небагатьох аргументів забудовників, ООО «Єлікон ЛТД». Забудовники лякають місцевих пейзажами і обіцяють все привести до ладу. З цим аргументом місцеві хоч якось погоджуються. Всі інші пункти, передбачені проектом торгівельного центру – парковки, зелена зона, укріплення тонелю метро шаром рідкого скла для захисту від грунтових вод, встановлення свай на відстані 1,5 м від стін переходу – також для укріплення, ліфти для людей з обмеженими можливостями та інші досягнення цивілізації - місцевих не вражають.

Щодо грунтових вод, то ділянка від «Оболоні» до «Героїв Дніпра» дійсно проблемна. Місцеві помітили, що потяг їде на цій ділянці повільніше, бо просідає тунель. Активісти вважають, що це відбувається через будівництво торгівельного комплексу «Дрім Таун». ООО «Єлікон ЛТД» підхоплює цей меседж і запевняє, що, на відміну від будівельників «Дрім Тауна», всі роботи по укріпленню проведуть на належному рівні. Представники метрополітену натомість говорять, що «Дрім Таун» тут ні до чого – все через грунтові води, так само, як і в іншому районі, біля станції метро «Позняки».

На «Героїв Дніпра» все починалося із зеленого паркану на колі та табличок про роботи по укріпленню грунтів, тепер між парканом та стіною переходу з’явилися дебелі металеві стовпи. Проходи до метро на кресленні проекту нібито розташовані так, що киянам не потрібно буде пробиратися до потягів через весь торгівельний центр. Активісти ж вважають, що все одно витрачатимуть тепер на перехід цієї ділянки значно більше часу.

Але особливу тривогу викликає навіть не те, що зараз металеві стовпи заважають пасажиропотоку. Активісти нагадують, що на Оболоні, окрім метро, споруд, які в разі бойових дій виконували би функцію бомбосховища, більше немає. Забудовник запевняє, що будівництво торгівельного центру якраз вдосконалить споруду, зробить переходи більш просторими, і використовувати метро для переховування можна буде, як і раніше. Але лишається питання, що робити, якщо переховуватись потрібно буде у період, коли будівництво буде у розпалі.

Спорудження торгівельного центру турбує тих, хто щодня ходить повз на роботу та з роботи. Але тих, хто живе безпосередньо поряд, на перехресті, виснажує ще й те, що будівельні роботи проводяться вночі. Директор ООО «Єлікон ЛТД» Олександр Шерстюк виправдовується тим, що за державними будівельними нормами у зоні метрополітену роботи не можна проводити вдень. Мешканці ж закликають до якогось здорового глузду.

Депутат Київради Людмила Костенко, що була присутня на зустрічі, закликала дочекатися громадських слухань, які заплановані на 29 вересня. На її думку, мешканці мають вирішити, чи погодитись із будівництвом торгівельного центру та облаштуванням території, чи самоорганізуватись та домогтися, щоб МАФів та стихійного ринку біля метро більше не було і коло набуло початкового вигляду.

Щодо громадських слухань – ситуація дивна. Оболонці, які прийшли сьогодні на зустріч із забудовниками та головою райдержадміністрації, можна сказати, прогавили момент, коли до РДА було подано пропозицію провести громадські слухання, під якою підписалися 300 людей. Вони говорять, що їм не знайомі члени тієї ініціативної групи, якій районна влада відповіла, що слухання будуть проведені 29 вересня у приміщенні школи № 170 з 18:00 до 20:00. Не кажучи вже про те, що будівництво вже ведеться, і що буде із цим місцем біля входу в метро до кінця вересня – невідомо. У залі намагалися з’ясувати, чи можливо призупинити будівельні роботи до проведення слухань, якщо вже будувати почали, взагалі не спитавши думки громади. Посадовці пояснили, що для цього потрібне звернення – і активісти, не відходячи від каси, сіли складати текст та збирати підписи.

Трохи не зрозуміло, чому для зустрічі було обрано приміщення Оболонської РДА – бо, за словами її голови Олександра Цибульщака та забудовників, районна влада не має повноважень видавати якісь дозволи і погодження на таке будівництво, її просто про це повідомляють, а погодження відбувається через Мінрегіонбуд. Цікаво, наскільки у таких умовах райадміністрації вдасться «посприяти призупиненню».

Із ініціатив, які вже стартували – петиція на сайті Київради, але поки що там із підтримкою якось не дуже.

Власне, окрім призупинення будівництва, варто замислитись і над долею стихійного ринку. Бо таких пейзажів, як на «Героїв Дніпра», мало де можна побачити по Києву, хіба що на метро «Чернігівська», на Куренівці та подекуди на Подолі. Серед активістів вже ходять настрої щодо знесення МАФів самотужки та «видавлювання» бабусь-продавчинь за межі кола біля метро. Правда, навряд чи стихійну торгівлю вдасться викорінити зовсім, максимум – відсунути трохи далі. Якщо ж вийде зовсім очистити територію, тоді і в забудовника не буде аргументів із серії «бачите, як тут усе захаращено, ми ж зробимо набагато краще».

Ну і, нарешті, одне з останніх питань, що виникло під час збору підписів – як себе поводити тим, хто фактично мешкає на Оболоні, але прописаний у іншому місці чи навіть в іншому місті. Виявилося, що включити таку людину до переліку «місцевих» та дозволити їй підписувати подібні звернення можуть, лише розглянувши це питання окремо на зборах територіальної громади. Тобто фактично скасування інституту прописки виявилося фікцією. Корінних прописаних киян це питання, схоже, не дуже турбує. Але таким чином вони втрачають сотні, а може й тисячі підписів переселенців чи просто людей з інших міст, які приїхали до Києва працювати. Ясно, що законодавство не обійдеш, його доводиться лише змінювати. Але, за логікою, корінний киянин, якому начхати, міг би віддати право підпису приїжджому, якому не байдуже.

Без Табу

Публикации