Від секти до мафії. Шляхи родини Черновецьких
Після інформації про затримання сина Леоніда Черновецького варто згадати, де зараз колишній київський мер та чим займаються його знайомі сектанти і медіа-консультанти.
Інформація про затримання Степана Черновецького з’явилася у іспанських ЗМІ, говорили про підозру у причетності до угруповання по відмиванню коштів. Йдеться про 10 мільйонів євро, інвестованих у купівлю нерухомості через компанії, розташовані на Кіпрі та Віргінських островах. Угруповання нібито складалося переважно з українців, і Степана називають його "мозком".
В українському МЗС підтвердили затримання у Іспанії чотирьох українців, але не сказали, чи є серед них син колишнього київського мера. Лише уточнили, що затримані - 1960, 1977, 1978 и 1980 років народження (Степан Черновецький народився у 1978-му). Його батько взагалі спростовував інформацію про затримання – говорив, що Степан спілкується з представниками поліції, але перебуває у себе вдома, в будинку у Барселоні. Натомість українське консульство у Барселоні підтверджувало факт затримання.
Іспанські ЗМІ стверджують, що сина Черновецького затримали / Diari de Girona
Радник міністра МВС Антон Геращенко навіть позаздрив, що такі операції проводить іспанська поліція, а не українська. А за словами народного депутата Віктора Чумака, Степана Черновецького все одно не притягатимуть до відповідальності в Україні – справи тут на нього немає, і про екстрадицію не йдеться.
Колишній київський мер, який вже кілька років живе у Грузії, продовжує дивувати своєю непередбачуваністю. У грудні 2015 року Леонід Черновецький оголосив про створення партії «За щасливу Грузію» і планував брати участь у парламентських виборах у жовтні 2016 року. У березні цього року оголосив набір у партію, розповів про програму (головна мета – боротьба з бідністю) і, до речі, зазначив, що передав управління бізнесом своєму сину, щоб повністю зосередитись на благодійності та політичній діяльності. Але вже у травні цього року повідомив, що розпустив партію та йде з політики.
Інші персонажі з компанії, яка кілька років разом із київським мером трусила столицю морально та матеріально – від ошукувань до трешових передвиборчих кампаній – тепер займаються хто чим. Улюблений пастор Черновецького Сандей Аделаджа з «Посольства божого» наразі хоче виїхати з України – але заважає справа щодо фінансової піраміди King's Capital, групи компаній, яка приймала у вірян вклади під високі відсотки, а потім раптом припинила виплати. Проте Аделаджі це не заважає виступати, наприклад, на 22-й річниці протестантської церкви, яку багато хто називає сектою. Потерпілі від фінансової афери, яких вже налічується більше 4 тисяч, занепокоєні планами Аделаджі – щоб не втік, планують звертатися до прокуратури щодо зміни запобіжного заходу.
Олесь Довгий з "молодої" команди продовжує "робити щось важливе" вже у складі парламентської фракції "Воля народу", яка зараз більше відома по новинах про нардепа Онищенка та справу "Укргазвидобування". До речі, коли у 2014 році Довгий пішов мажоритарником по округу у Знам'янці Кіровоградської області, це перетворило передвиборчу кампанію на рімейк кампаній Черновецького - з бійками, гречкою та протестами громадян.
Довгий тепер у Верховній Раді / Слово і діло