У Білорусі раптово помирає права рука Лукашенка

28.11.2022, 10:24
Лукашенці передали привіт - фото 1
Лукашенці передали привіт / БЕЛТА

У віці 64 років помер міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей, близький соратник Олександра Лукашенка та його канал для зв'язку з Заходом.

Про це повідомило інформаційне агентство БЕЛТА з посиланням на прес-секретаря МЗС Білорусі Анатолія Глаза. На цей час причини його раптової смерті невідомі.

Вважається, що Макей був основним каналом спілкування Лукашенка із Заходом. Особливо він був тісно пов'язаний із австрійськими елітами розвідкою. Також Макей часто виконував делікатні доручення Кремля та вважався майстром інтриг. У мережі писали, що Світлана Тіхановська – його власний проект.

Ходять чутки, що Макея могли отруїти на тлі повідомлень про те, що Кремль хоче змінити Лукашенка. Стояти за цим може Росія, яка таким чином переслала Лукашенці сигнал бути слухняним.

Володимир Макей народився в 1958 році в Білорусі (Гродненська область). Закінчив Мінський державний педагогічний інститут іноземних мов, а також Дипломатичну академію МЗС Австрії.

Трудовий шлях починав у 1993 році з посади третього секретаря управління інформації та гуманітарного співробітництва. У 1999-2000 роках був начальником управління загальноєвропейського співробітництва МЗС Білорусі, в 2000-2008 роках працював помічником Олександра Лукашенка, після до 2012 роках займав пост глави його адміністрації.

Міністром закордонних справ Білорусі Макей став у серпні 2012 року.

УНІАН

Публикации