Іноземний агент. Манафорт визнав, що працював на Януковича
Пол Манафорт, колишній радник корумпованого президента України Віктора Януковича, може уникнути будь-якої відповідальності через незаконну співпрацю з проросійською політичною силою в Україні.
Про це у статті Manafort is expected to register as a foreign agent пише видання Washington Post.
Манафорт заявив про намір реєстрації себе "іноземним агентом"
Пол Манафорт, колишній голова виборчого штабу Дональда Трампа, дав зрозуміти, що він планує зареєструватися в якості іноземного агента на своїй минулій роботі від імені політичних діячів в Україні.
Якщо він це зробить, то Манафорт стане другим колишнім старшим радником Трампа за останні тижні, який заднім числом визнає необхідність розкриття своєї співпраці із іноземними політиками. Другий - генерал Майкл Флінн, колишній радник Білого дому з національної безпеки, який минулого місяця заявив, що працював в інтересах Туреччини.
Прес-секретар Манафорта Джейсон Малоні заявив у середу, що політичний консультант, відповідно Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) після отримання "нещодавніх формальних вказівок від керівництва", розглядає подання заяви що по роботі він і його колега виступали від імені українських політичних інтересів.
Джейсон Малоні заявив, що "робота були широко відома" і завершилися перед початком співпраці Манафорта з виборчим штабом Трампа, підкресливши, що "робота проводилась не за дорученням російського уряду".
Зв'язки Манафорта в Україні були спірними, тому що він працював на Віктора Януковича, який був напряму пов'язаний із президентом РФ Володимиром Путіним.
Протягом майже десятиліття, Манафорт консультував Януковича, який був обраний президентом України в 2010 році, але втік до Москви за чотири роки, через масштабу хвилю мітингів із вимогою відставки.
Манафорт працював консультантом політичних лідерів по всьому світу, в тому числі проблемних фігур, таких як колишній президент Філіппін Фердинанд Маркос. Манафорт планує подати будь-яку додаткову інформацію по розкриттю FARA протягом наступних 30 днів. Проте, незрозуміло було у середу, чи розглядає він можливість подачі звітів, заснованих на його діяльності за межами України.
Інформація про наміри Манафорта зареєструватись іноземним агентом з’явилась у середу вдень, за кілька годин після того, як докладну заяву було опубліковано в Podesta Group, яка, разом з іншою фірмою, допомагала Манафорту з кампанією по поліпшенню іміджу України в Сполучених Штатах в період між 2012 і 2014 рр.
Podesta Group очолює Тоні Подеста, брат головного радника на виборчому штабі Хілларі Клінтон, Джона Подести.
При поданні звіту FARA фірма повідомила, що його послуги були оплачені у Брюсселі сумою більш ніж $1,2 мільйона групою, яка виступала від імені України. У заяві від імені головного виконавчого директора Podesta Group Кімберлі Фрітц говориться, що коли консалтингова група здійснювала юридичну допомогу, реєстрація іноземних агентів ще не була необхідною. Проте, Подеста розкрив свою лобістську діяльність тільки в рамках стандарту розкриття лобіювання в Конгресі за виконану роботу в США.
"Але інформація, яка з’явилась в останні місяці, спонукала нас переглянути наші минулі реєстраційні дані", - йдеться у заяві Фрітца.
Реєстрація FARA є обов'язковою, якщо кошти надходять з іноземної держави або політичної партії. Реєстрація необхідна у зв’язку із законом, прийнятий в 1938 році для боротьби з німецькими пропагандистами, які працювали у США перед початком Другої світової війни.
Спочатку представники Подести зазначили, що вони порадили тоді цю компанію, тому що Брюссельська група була некомерційною організацією, яка не фінансувалась безпосередньо Януковичем та його політичною партією.
Минулого літа Associated Press повідомило, що Манафорт і його бізнес-колега Рік Гейтс брали участь у лобістській діяльності у Вашингтоні від імені Партії регіонів України, яка критикувалась в Конгресі за ув'язнення відомого політичного опонента (Юліі Тимошенко – ред.). Гейтс приєднався до Манафорта у роботі у штабі Трампа і залишився після відставки Манафорта у серпні.
Перед відставкою з’явились статті Associated Press і The New York Times, які знайшли виплати Манафорта, які він отримував від Партії регіонів. Манафорт послідовно заперечував свою провину і заявив, що повідомлення про отримання ним коштів неналежним чином є помилковими.
Участь Міністерства юстиції нагадує про потенційні пастки для Манафорта та інших, пов'язаних зі справою, які працюють за кордоном. Робота Флінна для Туреччини була помічена через роботу Манафорта на скандального українського лідера. Цей злочин не вдалося тоді зареєструвати під FARA. Але юристи зазначають, що люди, як правило, уникають судового переслідування, керуючись рекомендаціями Міністерства юстиції.