AP: Підтверджено виплати Манафорту по "амбарній книзі" Януковича

13.04.2017, 10:30
1
А чи збираєтсья він повертати українські гроші? - фото 1
А чи збираєтсья він повертати українські гроші? / Getty Images

Журналістське розслідування Accosiated Press підтвердило участь Пола Манафорта у схемі, завдяки який наближений до Трампа американець незаконно отримав більше $1 млн із державного бюджету України.

Фірма Манафорта отримала виплати по "чорній бухгалтерії" Партії регіонів з України / Manafort firm received Ukraine ledger payout

У серпні минулого року в Україні стало відомо про "чорну бухгалтерію" 2Партії регіонів", зокрема в ній були згадки про виплати Полу Манафорта, який був на той час головою виборчої кампанії Дональда Трампа.

Українські слідчі назвали це свідоцтвом нелегальних платежів від проросійської політичної партії - і частиною більшої корупційної схеми за участі президента України Віктора Януковича. Тоді ж Пол Манафорт, який працював на Партію Регіонів в якості міжнародного політичного консультанта, публічно поставив під сумнів справжність "чорної бухгалтерії".

Фінансові звіти, нещодавно отримані The Associated Press підтверджують, що, як мінімум $1,2 млн виплат, перерахованих відповідно до записів у книзі поруч з ім'ям Манафорта, були отримані його консалтинговою фірмою в США. Вони включають в себе платежі в 2007 і 2009 роках, що надає перші докази того, що фірма Манафорта отримала частину грошей з так званої "чорної бухгалтерії".

Дві виплати було здійснено задовго до того, як Манафорт став членом виборчого штаба Трампа, але вперше зміцнили довіру до "амбарної книги Партії регіонів". Вони також показали бухгалтерську книгу в новому світлі, і федеральні прокурори в США розглядатимуть роботу Манафорта у Східній Європі, як частину великої корупційної схеми.

Зокрема, Манафорт також знаходиться під пильною увагою в рамках розслідування Конгресу та ФБР щодо можливих контактів між соратниками Трампа й урядом Росії та Володимиром Путіним під час президентської кампанії у США 2016 року. Платежі детально описані в "чорній бухгалтерії", проте, згідно отриманих АР документа мів, видно, що вони не мають ніякого відношення до президентської кампанії 2016 року і були отримані до того, як Манафорт став головою штаба Трампа.

У своїй відповіді заяві AP Манафорт не заперечує, що його фірма отримала гроші, але сказав, що "будь-які гроші, отримані моєї компанії є законними виплатами за політконсалтінгові послуги, які мною були надано. Я виставив рахунок своїм клієнтам, і вони заплатили безготівковим розрахунком, який я отримав через банк США".

Манафорт зазначив, що він погодився на оплату "привілейованими фінансовими установами та інструкцією клієнтів".

Раніше Пол Манафорт і його прес-секретар Джейсон Малоні називали "чорну бухгалтерію" підробкою і підкреслювали, що не існує ніяких публічних доказів того, що Манафорт або інші, зазначені в книзі особи отримували вказані платежі.

Однак, в записах визначено два платежі, отримані Манафортом, що відповідають записам книги. Перший – у $750 000, який український законодавець (Сергій Лещенко) опублікував минулого місяця, і який він назвав частиною схеми по відмиванню грошей, яку повинні розслідувати у США. Інший платіж був розміром у $455 249, що також відповідає запису з "чорної бухгалтерії".

Нещодавно отримані результати також розширили глобальний масштаб фінансової діяльності Манафорта, пов'язаної з його минулим українським політичним консультуванням, оскільки платежі прийшли з компанії, зареєстрованій у центральноамериканській країні Беліз. Минулого місяця повідомлялось, що уряд США вивчив фінансові операції Манафорта на Кіпрі в рамках свого розслідування.

Федеральні прокурори шукали незаконні виплати Манафорту, щоб відновити українські активи, викрадені після повалення режиму українського президента Віктора Януковича, який втік до Росії у 2014 році. Зазначимо, ніякі обвинувачення не були подані в рамках розслідування.

Нагадаємо, Пол Манафорт очолював президентську кампанію з березня до серпня минулого року, поки Трамп не попросив його піти у відставку. Відставка відбулась після бурхливого тижня, протягом якого видання The New York Times оприлюднило інформацію, що ім'я Манафорта є в "чорній бухгалтерії" "Партії регіонів" – хоча на той момент зазначалось, що посадові особи не були впевнені в тому, скільки насправді отримав Манафорт. А після того, повідомлялось, що Манафорт був причасний до таємної операції по лобіюванню в Вашингтоні від імені України проросійської "Партії регіонів" до 2014 року.

Чиновники з НАБУ, які розслідують корупцію часів Януковичі, сказали, що вони вважають "книгу" справжньою. Але вони відзначали раніше, що не мають способу дізнатися, чи отримав Манафорт гроші, записані поруч з його ім'ям. У НАБУ зазначили, що вони не можуть продовжувати розслідування щодо Манафорта, тому що він не є громадянином України.

Проте, справа Пола Манафорта продовжує привертати увагу в українській політиці. Минулого місяця Сергій Лещенко показав документи компанії Манафорта, які доводять оплату за продаж комп’ютерів, яка, за словами Лещенко, була вигадана з метою приховати черговий платіж Манафорту.

AP отримало суми платежів Манафорту з датами і номером банківського рахунку, де вони були отримані. Манафорт розповів журналістам, що він не міг переглянути свої власні банківські документи, що показують надходження платежів, тому що його банк знищив записи в ході стандартного 7-річного терміну зберігання. У інтерв’ю минулого вівторка він завив, що "договір продажу комп'ютерів є шахрайством".

"Підпис не мій, і я не продавав комп'ютерів, - сказав він у заяві, - Ясно те, що люди з політичними мотивами приймають розрізнені фрагменти інформації і спотворюючи їх значення і очорнюючи ім’я".

Лещенко продемонстрував минулого місяця документи за 2009 рік, приблизно на 50 сторінок, серед яких були приватні документи та виписки по дебетовим картам, які були знайдені в колишньому кабінеті Манафорта в Києві його новим орендарем.

Сума рахунку - $750000 - і дата виплати 14 жовтня 2009 року, відповідає запису у бухгалтерській книзі із зазначенням виплат Манафорту від Партії регіонів. Рахунок був адресований Neocom Systems Ltd., компанії, раніше зареєстрованої в Белізі, а також включений рахунок і номер маршрутизації та поштову адресу Манафорта за адресою філії Wachovia Національного банку в Олександрії, штат Вірджинія.

AP раніше також були не в змозі самостійно перевірити платіж $750 000, відправлений компанії Манафорта, але нещодавно отримані фінансові звіти відображають отримання цього платежу. Записи доводять, що його фірма отримала суму від NeoCom Systems на наступний день після дати виставлення рахунку.

Лещенко стверджував, що президент України Янукович сплачував Манафорту гроші, отримані з державного бюджету і "вкрадені у громадян України". Він сказав: "Гроші, отримані від Манафорта, повинні бути повернуті українському народу".

Деутат заявив, що влада США повинна розслідувати те, що він описав як корумповані угоди між Манафортом і Януковичем. "Це стосується громадянина США і гроші були переведені на рахунок в банку США", - сказав він.

Платіж $455249 в листопаді 2007 року також відповідає сумі в "чорній бухгалтерії". Він прийшов з Graten Alliance Ltd., компанії, яка також була зареєстрована в Белізі. Тепер вже неактивної.

Минулого місяця стало відомо, що федеральні прокурори вивчають фінансові операції Манафорта на Кіпрі, острівної держави, відомої як привілейованої території для відмивання грошей.

Серед цих угод була виплата в розмірі $1 мільйона в жовтні 2009 року, направленої через Банк Кіпру. Гроші, відповідно з документами, отриманими AP, були депоновані на рахунок пов'язаної з Манафортом компанії, а потім покинули рахунок в той же день, розбиті на дві виплати в розмірі $ 500 000.

Записи кіпрських угод Манафорта були перевірені системою казначейства США, яка розслідує фінансові злочин по всьому світі.

Десятки українських політичних діячів, згаданих в "чорній бухгалтерії" знаходяться під слідством в Україні. НАБУ, яке досліджувало "чорну бухгалтерію" "Партії регіонів", публічно підтвердило справжність підпису одного високопоставленого чиновника, який згадується там. У грудні бюро звинуватило Михайла Охендовського в отриманні більш ніж $160 000 від чиновників "Партії регіонів" у 2012 році, коли він був головою Центральної виборчої комісії України.

НАБУ зазначило, що буде ідентифікувати все більше підозрюваних в найближчі місяці.

Без табу
1

Публикации