Chicago Tribune: Що треба знати про контакти команди Трампа з Росією

15.02.2017, 15:11
Якими відносинами зв'язала себе команда Трампа з Росією? - фото 1
Якими відносинами зв'язала себе команда Трампа з Росією? / Bloomberg

У чому суть скандалу за участі радника Трампа з національної безпеки? Демократи і республіканці зараз бояться одного – що Майкл Флінн діяв не особисто, а був посередником ще когось з адміністрації президента Трампа.

У статті U.S. intercepted calls between Trump campaign, Russia: report подається головна інформація про зв'язок наближених до Трампа людей із державою-агресором Росією. Головним питанням для слідчих комітетів зараз стало, чи не стояв за радником з питань нацбезпеки ще хтось у Білому Домі?

США перехопили розмови між командою Трампа і Росією: доповідь

Питання про зв'язок адміністрації Трампа та Росії навряд чи зникне зі звільненням радника з національної безпеки США Майкла Флінна. Розслідування триває.

Спецслужби США, зокрема ФБР, проводять розслідування втручання Росії у президентські вибори 2016 року. Три комітети Конгресу також проводять власні розслідування щодо контактів між російськими чиновниками і членами команди Трампа, видання повідомило Нью-Йорк Таймс у вівторок ввечері.

Нагадаємо, це не перший раз, коли Трамп відхрестився від власного радника в світлі відносин з Москвою. В кінці серпня 2016 року, Пола Манафорта відправлено у відставку з поста голови виборчої команди Трампа після розкриття ЗМІ його прихованого лобіювання власної фірми від імені колишньої правлячої проросійської політичної партії в Україні (Партії Регіонів – ред.).

Нью-Йорк Таймс стверджує, що члени команди Трампа, в тому числі - Манафорт, мали неодноразові контакти з російськими співробітниками розвідки протягом року ще до виборів у США. «США дізнались про ці контактів за допомогою телефонних записів і перехоплених дзвінків», - повідомляє Times.

Манафорт, з яким вдалося сконтатктувати, повідомив Associated Press , що ФБР не допитувало його з приводу цих імовірних контактів. "Я ніколи свідомо не говорив з російським розвідникам, ніколи не займався нічим спільно з російським урядом або адміністрацією Путіна і не робив будь-яких інших дій в рамках цього розслідування", - сказав Манафорт.

Чиновники, які згодом анонімно контактували з виданням, повідомили, що вони ще не знайшли ніяких доказів співпраці команди Трампа з росіянами щодо хакерської атаки або інших спроб вплинути на вибори.

Власні зв'язки Трампа з Росією були поставлено під сумнів у світлі його неодноразових дружніх жестів в сторону давнього суперника США і небажання критикувати президента Володимира Путіна, навіть для анексії Кремлем Криму в 2014 році.

"Це не просто зміна політики щодо Росії, яку адміністрація хотіла б зобразити. Це те, що за зміною стоїть", - сказав представник від Каліфорнії демократ Адам Шифф, голова комітету по розвідці, одного з органів розслідування в Конгресі.

"Це не просто посадова особа нової адміністрації зловлена на брехні. Це радник з національної безпеки президента США був спійманий на брехні, і це має вирішальне значення. Це важливо", - сказав Шифф.

В адміністрації Обами заявили, що Росія втручалася у вибори 2016 року з метою обрання Трампа. Сам Трамп визнав, що Росія зламала пошту Демократичної партії США, але заперечує те, що при цьому йому допомагали виграти.

Розслідування незвичайних заяв радника з національної безпеки Флінна після всього лише 24 днів на роботі поставили республіканців у незручне становище, змусивши розслідувати справу члена своєї партії. При цьому старші законодавці Республіканської партії продовжують заперечувати заяви демократів, що незалежна група створюється для проведення контактів з Росією.

У вівторок, республіканські лідери зосередилися на ідеї того, що Флінн пошив у дурні віце-президента Майка Пенса, коли говорив про характер його контактів із російським послом – не піддається сумніву, але відносини між Флінном і послом є особистим питанням. Демократи наполягають, що ключовим є те, що Флінн порушив дипломатичний протокол і закон, обговорюючи санкції США проти РФ з Москви ще до інавгурації Трампа.

Мінюст США попередив Білий дім ще у кінці минулого місяця, що Флінн може бути вразливим для шантажу через протиріччя між його громадським зображенням розмов з послом Росії і тим, що співробітники розвідки знали про них.

"Ви не можете мати радника з національної безпеки, який обманює віце-президента та інших", - сказав спікер Пол Райан, республіканський представник Вісконсну.

Деніел Джонс, колишній головний слідчий комітету Сенату з розвідки, наголосив, що важливо, щоб Конгрес розслідував зв'язки Флінна в Росії і переконався, що не загубився у російських інтригах ще від виборів 2016 року.

"Це питання стримування і противаги, - сказав Джонс, - воно не повинно бути політичним питанням".

З іншого боку,республіканець від Каліфорнії Девін Нуньєс, голова комітету з розвідки, сказав, що стурбований тим, що права Флінна були порушені перехопленням його розмов з послом Росії.

"Я просто в шоці, що ніхто не прикриває саме цей злочин, - сказав Нуньєс, - У вас є американський громадянин, телефонний дзвінок якого був записаний, а потім потрапив у ЗМІ".

Нуньєс пообіцяв, що має намір звернутися до ФБР, щоб розібратись "якого біса тут відбувається".

Нагадаємо, ФБР має широкі юридичні повноваження, щоб підслуховувати розмови іноземців у США, в тому числі дипломатів.

При цьому Флінн не допускає будь-яких порушень у своїй заяві про відставку, зазначивши лише, що він "випадково дав віце-президенту та іншим неповну інформацією про телефонні розмови з російським послом".

Сенатор від Демократичної партії від штаті Орегона Рон Уайден, який є членом Сенатського комітету з розвідки, вивчав Росію ще під час виборів 2016 року. Увйден вважає, що відставка Флінна викликає ще більше питань. «Наприклад, - каже він, - залишаються відкритими питання про те, скільки розмов Флінн насправді мав з росіянами і чи можуть інші люди знали, що він робив з ними.»

У той час як сенатор від Північної Кароліни Річард Берр, голова Сенатського комітету з розвідки, впевнений, що більша частина слідчої діяльності відбудеться за закритими дверима. В той же час Уайден наголосив, що запланував поштовх, який зробить і висновки, і слухання публічними.

Республіканець Ліндсі Грем, який очолює розслідування підкомітету Сенату щодо втручання Росії у вибори 2016 року, підтримав побоювання Уайдена про те, чи дійсно Флінн діяв сам і лише по своїх контактах. Прес-секретар Білого дому Шон Спайсер заявив, що Трамп не наказував Флінну обговорити санкції США з росіянами. "Ні, абсолютно ні", - сказав Спайсер.

"Я думаю, що більшість американців мають право знати, чи дійсно це був особистий маневр Флінна, чи він виступає чиїмось посередником у Білому домі", - сказав Грем у вівторок в інтерв’ю телеканалу CNN.

Без табу

Публикации