Зеленський підписав закон про мобілізацію

16 апреля, 15:48
Зеленський підписав закон про мобілізацію - фото 1

16 квітня Президент Зеленський поставив свій підпис під законом про мобілізацію. Він вступить у силу 16 травня 2024 року.

Закон передбачає мобілізацію з 25 років та покликаний вирішити проблеми з кадровим голодом сил оборони України.

Що ще передбачає закон:

Залишається право на звільнення зі служби людей з інвалідністю. Також військовослужбовець може звільнитися зі служби після полону. Опікуни та всиновлювачі тепер мають право на відстрочку та звільнення з військової служби.

Визнані обмежено придатними повинні пройти переогляд протягом 12 місяців. Ті, хто отримав II чи III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, окрім військовослужбовців, — мають пройти повторний медогляд.

Скасовується строкова служба. Замість неї буде базова військова підготовка на пʼять місяців, яка розпочнеться з вересня 2025 року.

Військовозобов'язані повинні носити з собою військово-обліковий документ під час дії воєнного стану та оновити свої дані в електронному кабінеті, ЦНАПі чи ТЦК.

Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом по іпотеці.

Військовозобовʼязаним обмежать консульські послуги за кордоном, допоки вони не оновлять свої дані. Також тим, хто ухиляється від військової служби, обмежать право керувати авто.

Після того, як закон набуде чинності військовозобов'язані повинні будуть з'явитися в ТЦК для уточнення своїх облікових даних протягом 60 днів (приблизно до середини липня 2024 року).

БЕЗ ТАБУ

Публикации