Затока Чорторий: безлад напередодні благоустрою

16.09.2016, 10:00
1
Благоустрою нема кінця і краю - фото 1
Благоустрою нема кінця і краю / Без Табу

На затоці Чорторий у Києві в очікуванні благоустрою - чи то всупереч йому, чи завдяки - землі не видно від будівельного сміття. Днями можна було застати опечатану слідчим техніку, але лишається питання - що далі?

Ми звикли, що сміття масово скидають десь на околицях, але часто стихійні звалища можна побачити і у межах міста, причому на територіях, які планується облаштувати для відпочинку.

Якщо по дорозі з Петрівки на Троєщину звернути під міст із проспекту Ватутіна та пройти у північному напрямку кілька десятків метрів, можна натрапити на залишки не просто якогось побутового ремонту, а реконструкції чи будівництва у промислових масштабах. По обидва боки дамби - цегла, каміння, дерев'яні балки, металеві шматки паркану, діжки та навіть частини бетонних сходів. Так, що подекуди навіть грунт під усім цим роздивитись неможливо.

Все це - довкола будки з написами про майбутній благоустрій території затоки Чорторий та попереджень про заборону засмічення. Правда, про те, хто ж несе відповідальність за порушення, на стенді нічого немає.

Зрештою, активісти "ЕкоГромади", згаданої на стенді, нещодавно за кілька місяців відновили засмічене озеро Малий Небріж, яке розташоване у житлових кварталах на лівому березі Дніпра. Але щодо того, що на затоці Чорторий все буде так само, у деяких активістів є сумніви:

Згадується одразу проект Міністерства екології, в рамках якого про звалища можна повідомляти місцевим органам влади за допомогою мобільного додатку.

Окрім того, пагорб із піску, який сягає кількох метрів у висоту, почали потроху розгрібати, та, судячи зі слідів від будівельної техніки - вивозити кудись, де він потрібніший.

Будівельна техніка - до речі, без номерів - що стоїть довкола гори піску, вже опечатана слідчим, і жодних ознак життєдіяльності, як і самих будівельників чи видобувачів піску, на місці не було.

Рибалки, що обсіли береги довкола, не в курсі, хто скидав сміття та тягав пісок, рекомендують звернутися за коментарями у зелений вагончик. Але й там порожньо і зачинено. Лише у кабіні екскаватора забули дещо, дуже схоже на графік руху техніки:

Останнім часом лишати на об'єкті інформаційні стенди означає - не лише виконати вимоги законодавства, але й трохи заспокоїти громадськість. Навіть якщо приводи для хвилювання дійсно є.

Наприклад, на станції метро "Героїв Дніпра", де планують збудувати торгівельний центр "Оазис", спочатку був інформаційний стенд без детального графіку робіт, потім, після численних протестів, забудовник цей графік вивісив. Але громаді від того не легше - бо, як і у випадку з Чорториєм, з довірою проблеми, просто через неспівпадіння декларацій і реальності.

Після вчорашнього обговорення питання у Київраді та обіцянок мера не проводити будівельні роботи на "Героїв Дніпра" до громадських слухань активісти планують організовувати флеш-моби, за допомогою листівок поширювати інформацію про протест серед сусідів та у ЗМІ. А забудовник тим часом переймається лише своїм графіком.

Чорторий, як і забудова на станції метро, також перебуває ніби у двох реальностях. "Заморозити" ситуацію папірцями на дверях бульдозера - це, звичайно, хоча б якась реакція. Але поки нікуди не подівся ані стенд із деклараціями, ані засмічена до краю реальність довкола нього. І до перетворення на райський куточок, зображений у проекті, Чорторий може просто не дожити.

Без Табу
1

Публикации