Тіллерсон: Чому американські платники податків мають бути зацікавлені в Україні?

12.04.2017, 11:30
1
Яку політику щодо України насправді поведе "друг Путіна"? - фото 1
Яку політику щодо України насправді поведе "друг Путіна"? / Getty Images

На зустрічі з міністрами зовнішніх справ у Італії Держсекретар США Рекс Тіллерсон здивував колег несподіваною заявою, яку вони сприйняли як можливу відмову США від санкцій щодо Росії. Чи так це – відповідь на питання шукає The National Post.

Видання The National Post опублікувало статтю, в якій аналізується неоднозначні слова керівника Державного департаменту США щодо підтримки Сполученими Штатами Америки санкцій щодо Росії. Вони були запроваджені у відповідь на окупацію Росією українського півострову Крим та фінансування терористів "ДНР" та "ЛНР".

"Чому американські платники податків мають бути зацікавлені в Україні?", - запитав Держсекретар США міністрів G-7

Одне, на перший погляд невинне зауваження, зроблене держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, залишило європейських дипломатів дезорієнтованими протягом усієї зустрічі в Італії.

Воно пролунало у вівторок у італійському місті Лукка, коли міністри закордонних справ країн G7 обговорювали втручання Росії в українські справи.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро, який пізніше дав коментар журналістам, згадав, що саме відповів на питання Держсекретаря США. Він припустив що американські платники податків повинні бажати Європейському Союзу бути "політично сильним, як з точки зору безпеки, так і в економічному плані".

Провокаційна фраза, сказана Тіллерсоном, колишнім головою корпорації Exxon Mobil, все ще шукає свого місця в світі дипломатії, де навіть у побіжних зауваженнях такого типу шукають сенс і подвійне значення.

Питання Тіллерсона, звичайно, створило паузу, тому що політики і дипломати побоюються, щоб президент США Дональд Трамп не послабив санкції, що дозволить колишній радянській державі потрапити назад в орбіту Росії, навіть якщо напруженість з Москвою піднялась вже занадто високо.

Пізніше прес-секретар Держдепу Роберт Хаммонд на питання про значення зауваження Тіллерсона щодо України відповів двома словами: "риторичний прийом".

Насправді ж, Тіллерсон не приховує, що США і Європа не повинні знімати санкції, введені проти Росії за її вторгнення в Україну і окупацію Криму. "Причини, з яких санкції були введені в дію, продовжують існувати", - сказав Тіллерсон в інтерв'ю телекомпанії ABC, - Не було ніяких змін ситуації на Україні чи в Криму. І санкції залишаться в силі, поки ці питання не будуть вирішені".

Міністри зовнішніх справ країн G7 у вівторок закликали Росію чинити тиск на сирійський уряд, щоб покласти край шестирічній громадянській війні, але відкинули британський заклик до введення нових санкцій відносно Москви за її підтримку президента Башара Асада.

Вони підкреслили, що Москва повинна змінити своє ставлення до Асада, що дасть надію на припинення жорстокого конфлікту, який дестабілізує Близький Схід та змушує мігрувати мільйони людей, а також захистить Сирію і напружені відносини між Заходом і Росією.

"Росія може стати частиною цього майбутнього і відігравати важливу роль", - зазначив держсекретар США Рекс Тіллерсон.

"Або, - додав він, - вона може підтримувати свій союз з Сирією, Іраном і партією "Хезболла", яка, як ми вважаємо, не збираюся довго служити інтересам Росії.

Без табу
1

Публикации