Created with Sketch.

The Washington Post: Навіщо Путіну обстріли Авдіївки

15:30

Редакція The Washington Post зводить докупи всі факти і пропонує свій погляд на справжні причини нового загострення війни на Донбасі.

У статті Trump is sworn in, rockets fall on Ukraine, опублікованій The Washington Post, редакція видання задається питанням, чи не випадково атака бойовиків під Авдіївкою почалась після розмови Трампа і Путіна.

Редакція Без Табу публікує переклад статті.

Трамп приймає присягу, а ракети падають на Україну

Чи може бути просто збігом, що підтримувані Росією сили почали свій найбільший наступ в Україні на наступний день після того, як Владімір Путін поговорив по телефону з президентом Трампом? Так чи інакше, ми в цьому сумніваюся. Швидше за все, обстріли із «Градів» і важкої артилерії, які обрушуються на позиції української армії з цієї неділі, виглядають дуже схоже на випробування, чи буде новий президент поступатися тиску з боку Москви.

Трамп і Путін не багато говорили про Україну під час їх розмови: посадові особи повідомили, що Трамп назвав це "жорсткою проблемою", перш ніж перейти до іншої теми. Також не це секрет, що Білим домом ходять чутки щодо указу про стрімке скасування санкцій США щодо Москви, накладених за вторгнення до Криму і Східної України. Це може бути пов'язано з неприємною розмовою, яку Трамп мав з прем'єр-міністром Великобританії Терезою Мей в п'ятницю, а також з попередженнями впливових республіканців у Конгресі.

Можливо, розчарований Путін відчував необхідність зробити деякі поштовхи з іншого боку проблеми. Або, можливо, хотів зірвати заплановану на понеділок зустріч українського президента Петра Порошенка з канцлером Німеччини Ангелою Меркель – його найбільшим західним прихильником.

Меркель та Порошенко бачать російську загрозу / Getty Images

У будь-якому випадку, російські гармати, які були в стані спокою протягом декількох тижнів раптом спалахнули в неділю поруч з контрольованим урядом України містом Авдіївка (на північ від контрольованого сепаратистами міста Донецьк). Обстріли незабаром поширилися на південь до Маріуполя (ключове місто на узбережжі Азовського моря). Крім того, українські солдати і цивільні особи в місті були завалені погрозливими смс-повідомленнями, які розсилали російські підрозділи радіоелектронної боротьби.

Російська пропаганда пролазить й тут

Росія, як і очікувалося, звинуватила Україну в провокуванні бойових дій, а українські командири визнають, що в останні тижні їх сили перейшли на кілька позицій вперед в нейтральних землях між лініями розмежування. Проте, Порошенко, який був змушений перервати свою поїздку до Німеччини, має нульові причини ініціювати нове загострення війни на Сході, враховуючи, що останні два привели до катастрофічних для України поразок. Останнім часом Українська економіка демонструє ознаки пожвавлення; про позитивне зростання повідомлялося вже в 2016 році, в той час як Росія залишилася в рецесії, повільний прогрес відзначають також в економічних та інституційних реформах в Україні. Нові бойові дії ставлять все це під загрозу.

Саме це, швидше за все, і є однією з цілей Путіна. Інша полягає в пришвидшенні надання Трампом поступок Москві: не тільки скасування санкцій, а й «переводу» України до російської сфери впливу. В обмін на що? Путін пропонує «співпрацю» в боротьбі з ІДІЛ на Близькому Сході, можливість неодноразово проголошену Трампом. Але все ж головною метою Путіна є американсько-російське військове співробітництво. Іншими словами, угода, яку він пропонує, передбачає щось, що він дійсно хоче в "обмін" на щось що він НАСПРАВДІ ХОЧЕ.

Якщо Трамп погодиться з цим, Путін досягне і третьої мети – зменшення глобального впливу США та посилення Росії. Це те, на що лідери Конгресу, такі як сенатор Джон Маккейн, намагаються вказати Трампу, і що історія відносин останніх двох президентів США з Путіним наочно демонструє. Якщо Білий дім вважає за краще ігнорувати це, Україна буде далеко не єдиною невдахою.


Другое на тему
Стоит ли ждать от России повторения ударов МБР?
США також дозволили Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів углиб Росії
Зеленський представив План стійкості України
Предложения партнеров