Саміт миру у Швейцарії: Світ підтримав Україну

17 июня, 11:38
Світ підтримав Україну - фото 1
Світ підтримав Україну / ОПУ

16 червня у Бюргенштоці завершився пергий Глобальний саміт миру.

У підсумковому комюніке відображена позиція учасників саміту з приводу трьох питань: ядерної безпеки, продовольчої безпеки та гуманітарного виміру – обміну полоненими та повернення викрадених українських дітей. Комюніке буде відкритим для приєднання. Результати саміту будуть передані Росії.

Примусити Росію до миру можна двома шляхами, або дипломатичним, або міцною обороною й потужною армією. Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час пресконференції за підсумками Глобального саміту миру.

За його словами, зібрання представників такої кількості поважних країн, організацій і релігійних лідерів на Глобальному саміті миру свідчить про те, що мир потрібен усім.

«Незалежність, територіальну цілісність і суверенітет визнали абсолютно всі учасники саміту. Більшість світу. Це дає потужну підтримку для України. Це один із успіхів цього саміту», – наголосив Президент України.

Він зазначив, що примусити Росію до миру можна двома шляхами. Перший – дипломатичний, другий – міцна оборона й потужна армія.

Зеленський заявив, що найголовніший успіх – це, безумовно, закінчення війни.

«Це не успіх, це єдина можливість існування в цьому світі, єдина справедлива можливість життя. І ми будемо робити все, щоб закінчити війну. Сьогодні тільки перший крок, але такий потужний», – зауважив Президент.

Він зазначив, що далі дипломатична робота продовжиться на рівні радників з питань національної безпеки. Вони розроблятимуть покроковий план щодо трьох пунктів, які містить Спільне комюніке про основи миру: продовольча безпека, ядерна та енергетична безпека, звільнення всіх полонених і депортованих українців.

«Безумовно, ми – частина Європи і географічно, і ментально. Але дуже важливо, щоб усі ці зустрічі були на різних континентах, на територіях країн, які, може, не об’єднані з нами кордонами, але які точно об’єднані з нами цінностями. І це дуже важливо. І тому будуть ці зустрічі і в Африці, і в Латинській Америці, у Європі, в Азії. Ми спрямовуємо зараз свої зусилля саме на це. Після цього буде план – спільний план», – підсумував Президент.

Укрінформ

Публикации