Путін використає теракт у "Крокусі", щоби мобілізувати росіян проти України

28 марта, 19:50
Путін шукає "український слід" - фото 1
Путін шукає "український слід" / РосЗМІ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер РФ Володимир Путін нічого не зробив, аби запобігти теракту в "Крокус Сіті Хол", хоча його попереджали про атаку розвідки США та Британії. Однак Путін використає теракт, щоби мобілізувати російське суспільство проти України.

Про це Зеленський сказав в інтерв'ю CBS News.

"На себе взяла відповідальність у цих діях ІДІЛ. Навіть смішно, коли Росія спробувала спростувати те, що сказала ІДІЛ. Виглядає повною маячнею", — сказав Зеленський про винних у стрілянині.

Президент наголосив, що Росія була заздалегідь попереджена — з конкретними датами — про можливі теракти. З РФ поділилися даними розвідки світу, зокрема Великої Британії і США — "війна війною, а розвідки партнерів і Росії спілкуються постійно".

"Якщо їх попереджали, чому людина, яка боїться за своє життя — Путін — ніяк не відреагувала (тому що кількість загиблих жертв — це ніяк не відреагувати)? Чому не можна було всюди поставити охорону, очеплення Москви, чому не було жодних рейдів? Вони ж це роблять. Коли якийсь опозиціонер на кшталт Навального хоче вийти на вулицю і сказати щось проти Путіна, рейди є. Їх та їхніх родичів схоплюють, кидають в тюрми, блокують їм рахунки. Вони завжди так реагують. Чому в цьому випадку вони нічого не робили?" — Говорив Зеленський.

На його думку, Росія бездіяла та не запобігла теракту, попри попередження західних розвідок, бо терористична атака — це ще один привід, щоб атакувати Україну. Путіну потрібно більше мобілізувати людей перед травнем-червнем, імовірними контрнаступальними діями.

"Він [Путін] розуміє, що в нього мобілізація провалена. Йому потрібні постійні відповідні дії, які могли б мобілізувати його суспільство проти України. Принаймні мобілізувати дух і моральний стан, низький вже в тих солдатів, які перебувають у нас на окупованих територіях", — наголосив глава держави.

Будь-який привід Путін, за словами Зеленського, використовує як наратив, щоби максимально об'єднати своє суспільство. Адже російські солдати "не хочуть воювати, але знають, що їх вб'ють, якщо вони не воюватимуть".

"Кількість жертв і поранених у Москві Путін використає для одного — щоб не було України. Це відповідає на питання, чи хоче він закінчення війни — ні", — підсумував президент.

 

Суспільне

Публикации