Мери «Євробачення». Як влада у містах-претендентах зустрічатиме конкурс?

21.07.2016, 16:25
Символіка вже є, з локаціями - проблема - фото 1
Символіка вже є, з локаціями - проблема

До 1 серпня серед шести українських міст обиратимуть те, де відбудеться «Евробачення-2017». Для організаторів, а для гостей тим більше, буде байдуже, хто в цьому місті мер. А на результати підготовки та проведення конкурсу це точно вплине. І на наслідки. І на місцевих мешканців також.

За даними дослідження TNS Online Track, на першому місці Київ – так вважає 42% тих, хто виступає за проведення Євробачення в Україні, а не в Криму, коли його звільнять від російської окупації. На другому місці в рейтингу міст - Львів, далі - Одеса, Дніпро і Харків.

Київ

Київського мера Віталія Кличка не мають, напевно, турбувати проблеми інфраструктури – столиця і найбільш підготована до подій такого масштабу, як «Євробачення», і найбільш розбалувана їх кількістю. Але останнім часом столицю буквально трусить від проблемних забудов, і під соусом підготовки до «Євробачення» їх може побільшати. Щодо комунікації із закордонними гостями, то мер, здається, знає німецьку краще за українську, і хоча б в цій ситуації опиниться у виграші. Чи порозуміється з місцевими – інше питання.

У заторах мер стояти не любить / Facebook Віталія Кличка

Львів

У 2013 році Львівська міськрада погодила будівництво арени для Євробаскету-2015 на вулиці Кульпарківській. Однак через складну політичну ситуацію чемпіонат перенесли з України до Німеччини, Латвії, Хорватії та Франції. А будівництво комплексу зупинили. Тепер мер Львова Андрій Садовий розглядає можливість добудови для проведення «Євробачення», як ще один варіант локації, окрім львівської «Арени».

Щодо туристичних принад міській владі особливо нічого робити й не треба – пам’яток та цікавих місць достатньо. Лишається сподіватися, що проведення конкурсу не співпаде з черговими сміттєвими диверсіями та блокуванням міськради. Або будь-якими іншими перформансами у рамках з’ясування стосунків між мером та київською владою. Все ж таки глядачі «Євробачення» - не надто налаштована на екстрім аудиторія.

Кличко та Садовий на матчі "Україна - Словенія" у Львові. 2015 рік / Facebook Віталія Кличка

Дніпро

Мер Дніпра Борис Філатов хвалиться тим, що у місті до кінця року має запрацювати Uber, демонструє контракт із турками на добудову метро, яке зараз двадцять хвилин шукаєш, три хвилини їдеш. Правда, з термінами будівництва не зовсім зрозуміло: у 2015 році називали 2-3 роки, зараз терміни не уточнюють. А дописувачі у Facebook взагалі натякають Філатову, що тема доріг значно актуальніша.

Можна сказати, що в міста вже є невеликий «блат» - петриківський розпис запропонували в якості символіки до українського «Євробачення-2017», і цим вже якось стали причетними до організації конкурсу. Дніпро, мілітаризований, з іміджем міста, що зупинило біля себе війну, сам по собі був би експонатом для туристів. Філатов після виступу на відборі міст написав, що вони були найбільш переконливими. І, знаючи, здібності дніпропетровської команди, можна очікувати креативної медіа-реакції і впродовж очікування результатів відбору, і в тому разі, якщо вони не співпадуть з очікуваннями, та і, власне, під час підготовки до проведення конкурсу – якщо співпадуть. Ну тобто що би не трапилося з Дніпром – це тільки на краще.

Одеса

У одеського мера Геннадія Труханова журналісти «Слідства. Інфо» знайшли офшори та російський паспорт, Труханов наявність офшорів спростовував, інформацію щодо паспорту перевіряла СБУ. Але окрім самого мера є ще більш гучний та яскравий у своїх реакціях Михеїл Саакашвілі, за участі якого протистояння в області іноді бували жорсткішими, ніж, наприклад, розборки у Харкові чи «сміттєва» історія у Львові. Одеський припортовий, контрабанда, дерибан у Затоці, Придністров’я під боком – щодо проведення такого масштабного дійства з точки зору безпеки виникає питання: «Ви дійсно цього хочете?». Єдиний плюс – можливість прийняти гостей на морі майже на травневі свята. Які в Одесі, втім, з 2014-го року зовсім не свята. Сподівання лише на те, що конкурс, як і завжди, проводитимуть десь в середині травня, і після ймовірного розхитування до роковин одеської трагедії все трохи вщухне.

Харків

Геннадій Кернес зараз часто подорожує до Полтави на судові засідання – його підозрюють у викраденні та побитті місцевих євромайданівців. Мешканці, які цією темою не стурбовані, загалом мера нахвалюють – дороги, лавки, дитячі майданчики і все таке інше. Але невідомо, як перспектива приймати «Євробачення» позначиться на вигляді міста – міська влада любить під нову інфраструктуру, а то й не під неї, а просто так, вирубувати зелені насадження. Готовий стадіон, власне, вже є, але вигадати ще якусь добудову під конкурс буде неважко.

Ще можна було би сподіватися на більш пристосовану для людей з інвалідністю інфраструктуру, ніж у інших містах – оскільки харківський міський голова віднедавна, після замаху на нього, пересувається на візку і періодично тестує пристосовані спеціально для нього засоби (скутери, наприклад). Але, мабуть, саме через спецзасоби Кернес і не взмозі охопити весь масштаб проблеми – бо пандуси та інші зручності є далеко не скрізь, де це потрібно.

Херсон

У Херсоні мер дещо незвичний – ЗМІ розповідають, що Володимир Миколаєнко живе у звичайній «хрущівці», їздить на маршрутці, а ніч із 18 на 19 лютого провів на Майдані. У 2014-му заявляв, що Херсон - український, і в разі наступу з боку Криму чи из будь-якого іншого стрілятимуть на враження. Але місцеві журналісти, можливо за щось на мера ображені, розповідають, як він нібито «позичає» ідеї масових свят у інших організацій. Також обурюються, що таких свят стало менше, натомість тепер – самі рок-концерти, бо мер виявився шанувальником року. Але це вже справа смаку: може, дійсно, краще рок, ніж «Свято карапузів», «Парад наречених», «Дефіле вагітних», «Ретро-вечірки», «Квіткові килими» (це все реальні назви).

На презентації міст-претендентів мер говорив, що проведення конкурсу у місті дозволить дати раду з інфраструктурою, а також, що це важливо з політичної точки зору. А ще відзначився безпосередністю, нагадавши, що під час харківського концерту Queen у 2008 році на сцені замість Фредді Меркьюрі на сцені стояв Віктор Романченко, переможець «Х-фактора» з Херсона. Вже за такий креатив місту можна було б віддати перемогу, але в них там щось зовсім недобре зі стадіоном.

Але головне - не втрачати надії / khersonline.net

Під час обговорень першість у проведенні конкурсу часто перекидають один одному як гарячу картоплю – наприклад, кияни часто добровільно віддають можливість провести «Євробачення» десь окрім Києва. І щоб відпочити від галасливого натовпу, і просто тому що по черзі – воно якось чесніше. А ще сумніви у мешканців, а також тих, хто з лозунгу: «Люби Харків або забирайся геть!» обрав другий варіант, викликає, так би мовити, питання цільового призначення коштів. Знаючи, як мер любить, наприклад, по тричі на сезон перекладати одну й ту саму дорогу, благають в разі чого забрати конкурс кудись подалі. Але все вирішуватиме інспекція. Добре, якщо й потім «слідкуватиме за руками» - у якому би місті він не проводився.

Вікторія Найдьонова, Без Табу

Без Табу

Публикации