ЄС дає добро: До Києва прибули лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії

16.06.2022, 16:53
Антиросійська коаліція діє - фото 1
Антиросійська коаліція діє / ОПУ

16 червня до Києва прибули президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі та президент Румунії Клаус Йоганніс.

Європейські лідери спочатку відвідали місце російських воєнних злочинів під Києвом, а потім мали зустріч з Президентом Зеленським.

"Цінуємо вашу солідарність з нашою країною та народом", - подякував гостям за сміливий візит Президент України.

«Ми передали лідерам держав повний пакет санкційних пропозицій проти Росії, які підготувала міжнародна група Макфола-Єрмака. Маємо посилювати тиск на агресора, працювати над сьомим пакетом санкцій з газовим ембарго», – написав про зустріч лідерів очільник ОПУ Андрій Єрмак.

Візит європейських лідерів відбувся напередодні ухвалення Єврокомісією рішення щодо надання Україні статусу кандидата в члени ЄС.

Після зустрічі з Володимиром Зеленським в президентському палаці в четвер глави держав Німеччини, Італії, Румунії та Франції висловилися за "негайний" статус кандидата на членство в ЄС для України.

"Німеччина виступає за позитивне рішення на користь України. Це стосується і Республіки Молдова. Україна є частиною європейської родини ", - сказав Шольц, якого цитують німецькі ЗМІ.

Президент Франції Еммануель Макрон також підтримує цей крок.

"У будь-якому разі ми підтримуємо статус України на приєднання до Європейського Союзу", – заявив Макрон.

За його словами, цей статус супроводжуватиметься дорожньою картою, а також враховуватиме ситуацію на Західних Балканах.

Лівий берег

Публикации