Чи має поліція право на "презумпцію правоти"

27.09.2016, 11:28
Емоційна заява міністра викликала великий резонанс - фото 1
Емоційна заява міністра викликала великий резонанс / Арсен Аваков via Facebook

Блогер Петро Олещук про те, чому Аваков помиляється, коли вимагає прийняти закон про "презумпцію правоти поліцейських".

Як на мене, пан міністр зараз повторює помилку, яку раніше чинив Янукович та його команда.

Коли він говорить про якусь "презумпцію правоти", то вважає, що визнання цієї "правоти" з боку громадян має бути чимось самоочевидним.

Але це не так. Влада може претендувати на певні поноваження лише за однієї умови - легітимності.

Громадяни мають відчувати законність влади, і вже через це може здійснюватися просування ідей про якісь додаткові повноваження для поліції.

Чи є нинішня поліція легітимним з точки зору громадян органом?

Ні, і як засвідчують результати переатестації, нинішня поліція буде складатися з колишніх "ментів" в своїй основній масі.

Міністр мав виконати лише одну задачу - повернути довіру до правоохоронців, і створити таким чином базу для легітимізації їх повноважень.

Ця задача провалена, бо реального очищення "ментовки" не відбулося. Нам лише замилили очі "патрульними поліцейськими", і вважали, що ми "проковтнемо" все інше. І "беркутів" під новою назвою, і одіозних ментів на нових посадах.

Хоча алгоритм був досить простий.

Повертаємо довіру шляхом ПОВНОГО оновлення, закріплюємо довіру ЕФЕКТИВНІСТЮ роботи, ну і далі вже можна говорити про нові повноваження. Тоді це було б нормально сприйнято суспільством.

У нас же намагаються проштовхнути ту ж логіку, що нею керувався ще Янукович.

"Треба дати повноваження "копам", бо так треба, і це не ваше діло, чому".

Це - шлях у нікуди. Якщо влада, легітимність якої не є високою, намагається "закручувати гайки" - то результати цього ми бачили у лютому 2014 року. Тобто, нічого доброго не буде ні для влади, ні для громадян.

Ви не можете просто признчити собі додаткові повноваження. Ви повинні довести свою легітимність. А довести її можна лише реальними кроками, реальними змінами та реальними результатами. Лише так. Інакше скоро вас не буде.

Пост Петра Олещука на фейсбуці

Без Табу

Публикации