Борисова земля. Як будуть розгортатися події на найгарячішому виборчому окрузі України

25.06.2016, 08:30
Хто потрапить до парламенту замість Філатова? - фото 1
Хто потрапить до парламенту замість Філатова? / Борис Філатов via Facebook

Важко знайти в Україні більш цікаву забавку, ніж вибори. І неважливо, кого саме обирають – верхівку ОСББ чи депутатів Верховної Ради. Цього літа любителі політичних інтриг гарантовано матимуть приводи для роздумів і прогнозів, адже у липні на семи округах пройдуть довибори у парламент.

І найбільш інтригуючими обіцяють бути перегони на окрузі номер 27 в Дніпрі.

Головна інтрига зводиться до того, що столичний адмінресурс тут, швидше за все, не матиме жодного впливу на відміну від шести інших округів. А якщо найбільш зручний для Банкової кандидат і переможе, то аж ніяк не завдяки старанням президентської свити, а швидше наперекір. Варто вже давно було звикнути до того, що на Січеславщині не люблять ні Порошенка, ні його партію.

Минулорічні місцеві вибори це чудово довели – представники БПП зняли вершки лише там, де не мали адекватних конкурентів з незаплямованою репутацією. А якщо говорити про розподіл голосів на виборах в Січеславську міськраду та облраду, то результати БПП тут були найгіршими серед усіх областей. В цьому немає нічого дивного, оскільки вести передвиборчу кампанію в регіоні довірили Андрію Павелку, який є не лише бездарним спортивним функціонером, але й безхребетним політиком. Технічний кандидат на виборах мера обласного центру, що фактично працював на перемогу Вілкула, фактичне єднання нечисленних депутатів від БПП (за виключенням одного) з представниками маргінальних політсил у міськраді – ці речі однозначно не грають на руку нібито правлячій у країні партії.

Але головна проблема Банкової навіть не в тому, що за два роки БПП так і не вдалося завоювати хоча б якісь суттєві симпатії в промисловому регіоні. Справа в тому, що найбільший вплив на електорат, який мешкає в межах округу номер 27, має ідеологічний супротивник БПП. Бориса Філатова у 2014-му обрали абсолютною більшістю голосів не через його активну боротьбу із антиукраїнськими силами в якості одного з найближчих помічників Ігоря Коломойського. І не через активну діяльність на комунальній ниві – жарти жартами, але в певний момент на території округу не було жодної багатоповерхівки з непрацюючими ліфтами, і Філатов доклав максимум зусиль для вирішення цієї проблеми. Просто Борис є плоттю від плоті цих околиць. Перемога, Мандриківська, бульвар Слави – тут діючого мера знає ледве не кожен другий мешканець. І знає не як політика, а як сина вчительки російської мови та колоритного викладача гуманітарних дисциплін в ДНУ Альберта Борисовича Філатова. Слова про статус "свого хлопця" та "місцевого героя" тут будуть так само актуальними, як і у випадку з вулицею Титова та Олександром Рикуном.

Саме з цієї причини деякі політологи (як професійні, так і диванні) ще минулого року дали передбачуваний прогноз – місце Філатова у Верховній Раді посяде людина, на яку сам Філатов фактично вкаже пальцем.

І тут починається найцікавіше, бо здається, що зараз мер Дніпра ледве не в однаковій мірі підтримує одразу двох кандидатів. З офіційною фавориткою Філатова начебто усе зрозуміло – "Укроп" виставляє на вибори Оксану Томчук, яка заробила собі непогану як для середньостатистичного юриста репутацію на справі Корбана. Попередній володар мажоритарного мандату від округу номер 27 начебто зобов'язаний цілковито підтримати товаришку по партії. Але є ще одна фігура, яка викликає загальну цікавість – Тетяна Ричкова.

Деякі експерти впевнено говорили про те, що Ричкова є креатурою Банкової, хоча й балотується на довибори у статусі самовисуванця. В якості доказів своєї теорії вони наводили такі речі, як близькість до певних членів БПП (наприклад, до Юрія Бірюкова, який остаточно перетворився з волонтера на політика, нехай і в регіональному поки що масштабі) та далеко не найкращі останнім часом стосунки з Філатовим. Але нещодавнє спільне фото у кабінеті мера і слова самого мера про те, що не можна остаточно розривати стосунки з людьми, які були з тобою по один бік барикад, сплутали усі розклади.

Зовнішня реклама з усміхненим обличчям Ричкової з'явилася у місті раніше, ніж агітація за Томчук, і носить більш масовий характер. Всі вже встигли переконатися у тому, що Борис Альбертович в питаннях політичних інтриг намагається брати приклад з Френка Андервуда – ніколи не знаєш напевно, хто зараз є його другом, а з ким він ворогує.

Поточна ситуація ставить Банкову у глухий кут, бо є вірогідність програти у випадку ставки на Ричкову. Так, вона дійсно наближена до БПП, але де гарантія, що вона буде виконувати абсолютно усі накази згори, як це робить, скажімо, "безідейний кнопкодав" Курячий? Незважаючи на публічні свари, стосунки Тетяни з командою Коломойського лишилися, як виявилося, достатньо тісними, і тому президентське оточення змушене дмухати на холодну воду і шукати запасні варіанти.

В тому ж, що Ричкова обійде на виборах Томчук, сумнівів майже нема. За інших рівних факторів включно з однаковою приблизно підтримкою з боку "локального героя" на перший план вийде навіть не репутація, а реальні дії.

Якщо б вам довелося обирати між волонтером, який активно допомагав українській армії і не припинив цього робити навіть після того, як втратив на війні близьку людину, та звичайним, хоча і талановитим юристом, кого б обрали ви?

Відповідь, яку інстинктивно хочеться дати на першій же секунді роздумів, цілком передбачувана.

Але це не означає стовідсоткову гарантію перемоги Ричкової. Бо не можна забувати про один неприємний Х-фактор, який може спрацювати і проти неї, і проти Томчук. Але про нього, мабуть, вже іншим разом.

У якості ілюстрацій використані дописи пана Філатова на Facebook

Без Табу

Публикации