174 тисячі квадратних кілометрів України забруднені російськими мінами

15 января, 21:35
Швейцарія допоможе Україні - фото 1
Швейцарія допоможе Україні / ОПУ

Станом на сьогодні 174 тисячі квадратних кілометрів території України забруднені російськими мінами та боєприпасами, що не розірвалися.

Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції разом з президенткою Швейцарії Віолою Амхерд.

Він подякував Швейцарії за допомогу у розмінуванні українських територій.

"Наразі 174 тисячі квадратних кілометрів нашої території забруднені російськими мінами та боєприпасами, що не розірвалися. І будь-якій державі світу було б дуже складно впоратися самостійно із таким завданням. На щастя, Україна має друзів, які допомагають. Швейцарія — серед них. Ми обговорили проведення двох конференцій щодо розмінування цього року — навесні і восени", — сказав Зеленський.

У вересні 2023 року прем'єр Денис Шмигаль заявив, що жодна країна у світі після Другої світової війни не стикалася з таким мінним забрудненням, як Україні. Для повного розмінування України потрібно 37 млрд доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. За словами Шмигаля, не обійтися без допомоги міжнародних партнерів. Близько 40 країн уже виділили 250 млн доларів на розмінування.

Віола Амгерд на спільній прес-конференції з президентом України заявила, що її країна долучиться до допомоги нашій державі з вирішенням проблеми розмінування.

Швейцарія запланувала на підтримку України з 2025 до 2028 року 1,5 мільярда франків. Особливо президентка наголосила пріоритетом гуманітарне розмінування.

Президентка наголосила, що для відновлення України центральним питанням є очищення від мін. Вона нагадала, що у вересні Федеральна Рада оголосила гуманітарне розмінування пріоритетом і затвердила розрахований на 4 роки пакет допомоги обсягом 100 мільйонів франків.

"У жовтні цього року в Женеві відбудеться конференція з цього питання. Гуманітарне розмінування є передумовою для того, щоб переміщені особи поверталися у свої домівки, і щоб оброблялися сільськогосподарські угіддя. Якщо у такій великій країні-експортері, як Україна, буде збиратися менше урожаю, продуктів харчування, це матиме глобальні негативні наслідки", — сказала Амгерд.

Суспільне

Публикации