174 тисячі квадратних кілометрів України забруднені російськими мінами
Станом на сьогодні 174 тисячі квадратних кілометрів території України забруднені російськими мінами та боєприпасами, що не розірвалися.
Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції разом з президенткою Швейцарії Віолою Амхерд.
Він подякував Швейцарії за допомогу у розмінуванні українських територій.
"Наразі 174 тисячі квадратних кілометрів нашої території забруднені російськими мінами та боєприпасами, що не розірвалися. І будь-якій державі світу було б дуже складно впоратися самостійно із таким завданням. На щастя, Україна має друзів, які допомагають. Швейцарія — серед них. Ми обговорили проведення двох конференцій щодо розмінування цього року — навесні і восени", — сказав Зеленський.
У вересні 2023 року прем'єр Денис Шмигаль заявив, що жодна країна у світі після Другої світової війни не стикалася з таким мінним забрудненням, як Україні. Для повного розмінування України потрібно 37 млрд доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. За словами Шмигаля, не обійтися без допомоги міжнародних партнерів. Близько 40 країн уже виділили 250 млн доларів на розмінування.
Віола Амгерд на спільній прес-конференції з президентом України заявила, що її країна долучиться до допомоги нашій державі з вирішенням проблеми розмінування.
Швейцарія запланувала на підтримку України з 2025 до 2028 року 1,5 мільярда франків. Особливо президентка наголосила пріоритетом гуманітарне розмінування.
Президентка наголосила, що для відновлення України центральним питанням є очищення від мін. Вона нагадала, що у вересні Федеральна Рада оголосила гуманітарне розмінування пріоритетом і затвердила розрахований на 4 роки пакет допомоги обсягом 100 мільйонів франків.
"У жовтні цього року в Женеві відбудеться конференція з цього питання. Гуманітарне розмінування є передумовою для того, щоб переміщені особи поверталися у свої домівки, і щоб оброблялися сільськогосподарські угіддя. Якщо у такій великій країні-експортері, як Україна, буде збиратися менше урожаю, продуктів харчування, це матиме глобальні негативні наслідки", — сказала Амгерд.