Зґвалтування у Кагарлицькому відділку поліції: копів-перевертнів засудили до 11 років

24 мая, 21:42
Знаряддя злочину - фото 1
Знаряддя злочину / ОГП

Обухівський районний суд 24 травня призначив покарання у вигляді 11 років позбавлення волі двом колишнім правоохоронцям з Кагарлицького відділення поліції, які протягом 2020 року катували затриманих, а також зґвалтували жінку.

"Обухівський районний суд визнав винними двох колишніх співробітників Кагарлицького відділення поліції Обухівського відділу ГУ Національної поліції в Київській області у катуванні, насильницькому зникненні та зґвалтуванні. За принципової позиції прокурора суд призначив ексначальнику кримінальної поліції та оперуповноваженому покарання у вигляді 11 років позбавлення волі", – йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора.

прокурори ОГП у суді довели, що зазначені службові особи катували та незаконно утримували людей.

Зокрема, у травні 2020 року правоохоронці застосували тортури до жінки, яку викликали до відділення поліції як свідка. Вдягали на неї протигаз, кайданки та стріляли із табельної зброї над головою. Після цього кілька разів зґвалтували постраждалу.

Слідство виявило низку випадків катувань у зазначеному відділку. Того ж місяця іншого потерпілого били та катували для отримання зізнання.

У січні 2020 року обвинувачувані, з метою отримання визнавальних показів за ймовірне вчинення крадіжок, завдавали двом потерпілим тілесних ушкоджень, вивозили їх у багажнику за околиці міста, катували електричним струмом. Після цього прикували кайданками до батареї в коридорі, де потерпілі перебували до наступного дня.

Керівник відділення знав про існування такої практики, проте не вживав заходів для припинення незаконних дій підлеглих та не повідомив до компетентних органів про ці злочини.

Під час досудового розслідування було допитано усіх потерпілих та свідків обвинувачення, досліджено всі докази сторони обвинувачення та докази сторони захисту, інформують у прокуратурі.

у травні 2020 року один із правоохоронців кагарлицького відділення поліції, перебуваючи у своєму службовому кабінеті, застосував тортури до жінки, яку викликали до відділення поліції як свідка. Він вдягав на неї протигаз, застосовував кайданки та здійснював постріли з табельної зброї над головою. Після цього кілька разів зґвалтував потерпілу.

Керівник відділення, своєю чергою, знав про існування такої практики, проте не вживав жодних заходів реагування на неправомірні дії підлеглих.

Укрінформ

Публикации