Youngs: чи можна назвати цей напій звичайним пивом

29.11.2023, 14:01
Youngs: чи можна назвати цей напій звичайним пивом - фото 1

Пиво — це улюблений пінний напій мільйонів людей. Існує безліч його класифікацій за різними параметрами: кольором, смаком, технологією виробництва, типом бродіння дріжджів, складом.

Відповідно до класифікації за типом бродіння вирізняють два основні види пива: лагер і ель. Для виготовлення лагера використовують низовий метод бродіння дріжджів за температури 6–9 °C. Для елів температурний показник, за якого дозрівають дріжджі, вищий і складає 15–25 °C. Такий метод бродіння називають верховим. Лагер є більш популярним видом серед поціновувачів хмільних напоїв, але ель також має багато своїх шанувальників.

До якого виду пива належить стаут

Багато хто чув про такий хмільним напій, як стаут. Саме до нього відноситься пиво Youngs. Але що це за «пивною» класифікацією: лагер, ели чи щось геть інше? Стаут — це особливий вид темного елю, який вирізняє висока міцність (12%). Для його виробництва використовується типовий для елю верховий метод бродіння, не характерний для лагера. Через це можна впевнено стверджувати, що стаут — це різновид темного елю. Для приготування стаута використовують палений солод. Саме він надає пиву своєрідний темний колір. У результаті напій має щільну пінну та неповторну, дещо густу консистенцію.

Історія створення стаута

Напій винайшли в Ірландії на початку XIX століття. Він був популярним серед робітничого класу людей, які працювали в портах, тому його спочатку називали «портер». Згодом відомий британський пивовар Джон Молсон удосконалив рецепт і випустив власну версію цього напою, назвавши його «портер-стаут». З часом назву скоротили й почали використовувати лише другу його частину — «стаут», яка прижилась до сьогодні.

Youngs — яскравий представник стаута

Існує безліч видів стауту, які відрізняються між собою смаковими властивостями та запахом. Найбільш популярним класичним представником стаута є Young's Double Chocolate Stout. Він виготовляється відомою англійською компанією Young’s & Co Ram Brewery. Цей напій міцністю 5,2% має особливий, характерний стауту, темний колір та щільну піну. Його смак вершковий та в міру солодкий. В ароматі домінують запахи шоколаду, карамелі й смаженого солоду. Для виготовлення Youngs використовують три сорти солоду, хміль сортів Fuggle і Golding, темний шоколад і шоколадну есенцію. В Україні напій можна придбати в MAUDAU. Цей напій неодноразово отримував призові місця на міжнародних конкурсах. У 2000 році на конкурсі Brewing Industry International Awards він отримав золоту медаль у своїй категорії. Такі досягнення підтверджують його високу якість та унікальність смаку. Young's Double Chocolate Stout можна назвати особливим різновидом темного пива, яке цінують у всьому світу за його добірність та оригінальність.


Публикации