Євробачення. Канадський слід

11.05.2017, 09:55
Чи всі впізнали представницю Швейцарії на Євробаченні 1988 - фото 1
Чи всі впізнали представницю Швейцарії на Євробаченні 1988 / eurovision.de

У дні, коли Київ приймає Евробачення 2017, автор спецпроекту "Далека близька країна" Марія Бурцева згадує усіх представників Канади, що брали участь у головному пісенному змаганні Європи.

Україна приймає Євробачення 2017. Рейтинги пісенного конкурсу щорічно зростають. Так, минулорічне шоу, яке проводилось у Стокгольмі, подивилось близько 204 млн. глядачів. У 2015 році вперше учасницею конкурсу стала Австралія, яка, здавалося б зовсім далека від Європи. Проте як держава, яка є асоційованим членом Європейської спілки радіомовлення і телебачення (ЄСРТ), Австралія мала повне право на участь у Євробаченні.

Канада також є асоційованим членом ЄСРТ, тому, хтозна, може, з часом і ця вона долучиться до однієї із головних подій європейської та світової музичної сцени? Втім мільйони канадців знайомі з Євробаченням, оскільки чимало мешканців держави мають європейське коріння. Також канадці брали участь у Євробаченні, представляючи у конкурсі не власні, а інші країни. Тож цього разу ми пропонуємо до Вашої уваги огляд виступів канадських виконавців, які репрезентували у конкурсі різні європейські держави.

Селін Діон, 1988

Першою, та, мабуть, найвідомішою канадською виконавицею, що брала участь у Євробаченні, є всесвітньо відома Селін Діон. Вона представляла Швейцарію у пісенному конкурсі 1988 року, який відбувався у Дубліні. Завдяки виконанню композиції «Ne partez pas sans moi», співачка посіла першу сходинку та забезпечила Швейцарії перемогу й проведення Євробачення 1989. Та хоча навіть до участі у цьому пісенному конкурсі Селін Діон була відомою у Канаді та Франції, саме успіх на Євробаченні 1988 став поштовхом для подальшого злету виконавиці.

Ne partez pas sans moi - Celine Dion

Лара Фабіан, 1988

Євробачення 1988 року в Дубліні стало запалило ще одну канадську зірку. Того ж року в конкурсі брала участь Лара Фабіан. Ця бельгійсько-канадська співачка репрезентувала Люксембург з композицією «Croire» посіла четверту сходинку. Зрештою, для Лари Фабіан цей пісенний конкурс також став поворотним етапом для розвитку кар’єри та зростання популярності.

Lara Fabian - Croire

Енні Коттон, 1993

Ця канадська виконавиця та акторка народилася у Квебеку. Як і Селін Діон, Енні Коттон презентувала Швейцарію. Завдяки виконанню пісні «Moi, tout simplement», Енні Коттон обійняла третє місце на Євробаченні 1993, що проходило в ірландському місті Мілстріт.

Annie Cotton - Moi, Tout Simplement

Наташа Сен-Пєр, 2001

Ця канадська співачка на Євробаченні 2001 року в Копенгагені представляла Францію. Виконавши ліричну баладу «Je n’ai que mon âme», 20-тирічна Наташа Сен-П’єр посіла четверту сходинку. Виконавиця народилась у канадській провінції Нью-Брансвік, та здобула популярність завдяки ролі Фльор-де-Ліс у постановці мюзиклу Нотр-Дам де Парі у Лондоні. До того ж, у 2000-х роках Наташа Сен-П’єр випустила сім альбомів та стала відомою постаттю на франкофонній європейській сцені.

Natasha St-Pier- Je nai que mon âme

Райкка

Ще однією канадсько-швейцарською виконавицею, яка брала участь у Євробаченні, була Крістіна Марія Райдер, відома за своїм сценічним ім’ям Райкка. Співачка представляла Швейцарію у минулорічному конкурсі у Стокгольмі. Авторами пісні стали як сама виконавиця, так й інші автори з Ванкуверу – Майк Джеймс та Джеф Доусон. На самому пісенному конкурсі композиція «The Last of Our Kind» була представлена у другому півфіналі, проте не потрапила до фіналу.

Rykka - The Last Of Our Kind

Ще одна канадо-кіпріотська співачка Ніккі Понте мала високі шанси представляти Грецію на Євробаченні 2011 року із англомовною піснею «I don’t wanna dance», проте у національному відборі вона поступилась лідерством дуету виконавців Лукасу Йоркасу та Stereo Mike (Міхаліс Ексархос), які брали участь у пісенному конкурсі в Дюссельдорфі.

Nikki Ponte - I don't wanna dance

Також були чутки про участь у цьогорічному Євробаченні відомої канадської співачки португальського походження Неллі Фуртадо, яка нібито мала представляти Португалію. Проте, виявилось, що сподівання були безпідставними.

Нині у Києві на Євробаченні 2017 канадських виконавців не буде, проте, це не означає, що не буде цікаво. Тож бажаємо яскравих виступів учасникам, приємного перегляду глядачам, та вдалого проведення цьогорічного Євробачення 2017! Шануймо розмаїття, і нехай музика об’єднує нас!

Марія Бурцева, спеціально для Без Табу

Без Табу

Публикации