У Туреччині на місцевих виборах партія Ердогана зазнала гучного фіаско

01 апреля, 11:43
Опозиція бере гору у Туреччині - фото 1
Опозиція бере гору у Туреччині / Анадолу

У Туреччині 31 березня пройшли місцеві вибори - на них перемогла опозиція.

З моменту приходу до влади 2002 року політична сила чинного президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана – Партія справедливості і розвитку (ПСР) – зазнала найбільшої поразки на місцевих виборах від головної опозиційної Республіканської народної партії.

Після підрахунку більшості голосів представник опозиції Екрем Імамоглу лідирує на 10% у перегонах за посаду мера Стамбула – найбільшого міста Туреччини, водночас його Республіканська народна партія зберегла за собою контроль над столицею Анкарою та здобула 15 посад мерів в інших містах по всій країні.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган висловив розчарування результатами місцевих виборів.

У своєму виступі перед прихильниками у штаб-квартирі ПСР у столиці Анкарі він висловив жаль, що його політична сила не змогла досягти результату, "якого бажали та на який сподівалися".

"Ми чесно оцінимо результати виборів... та мужньо піддамо їх самокритиці", – сказав Ердоган своїм прихильникам.

Він також зазначив, що, незалежно від результатів, переможцями цих виборів стануть насамперед демократія та воля турецького народу.

"Переможцями виборчого марафону насамперед стали не кандидати, а Туреччина, всі 85 мільйонів громадян країни, незалежно від їхньої політичної приналежності", – заявив Ердоган, додавши, що "немає нічого вищого, ніж воля народу".

Нагадаємо, на початку березня президент Туреччини натякнув, що у майбутньому може піти з політики.

Європейська правда

Публикации