Суд заарештував очільника українського футболу

29.11.2022, 18:00
Павелка заарештовано - фото 1
Павелка заарештовано / Укрінформ

Печерський суд Києва призначив президенту Української асоціації футболу (УАФ) Андрію Павелку запобіжний захід.

Наступні 2 місяці - аж до 22 січня 2023 року - пан Павелко мав би відбути за гратами, але заставу у сумі 9 мільйонів 880 тисяч гривень за підозрюваного внесли майже миттєво.

"Печерський суд міста Києва призначив президенту УАФ Андрію Павелку запобіжний захід – арешт на два місяці, до 22 січня 2023 року. Павелко має можливість внесення застави – 9 мільйонів 880 тисяч гривень", - інформує Sportarena.com.

“Суд не дослухався до наших аргументів і прийняв рішення про арешт з можливістю внесення застави. Заставу вже сплачено. Вона сплачена УАФ. Наразі завершуються юридичні процедури щодо підтвердження платежу. І сподіваємося, що незабаром Павелко з’явиться в офісі УАФ і продовжить виконання своїх обов’язків”, – заявив юрист по справі УАФ Денис Бугай.

“Слідство заявляє, що є заволодіння коштами УАФ. Це неправда. Кошти, про які йде мова, – це була виплата за послуги, які надавав УАФ відомий футбольний суддя П’єрлуїджі Колліна. Вони мали всі ці докази, але ці докази в суд не передали, а сховали”.

“Це кримінальне провадження більше 3 років розслідувалося НАБУ, і Офіс генерального прокурора прийшов до висновку ще рік тому, що будь-яких ознак злочину зі сторони Павелка немає, і передав цю справу в поліцію. І от пройшов рік – і чомусь ні з того ні з сього, без будь-яких додаткових дій була пред’явлена ця підозра. Крім того, у справі повністю відсутня експертиза”.

Напередодні 28 листопада суд встановив такий же запобіжний захід підручному Павелка - генеральному секретареві УАФ Юрію Запісоцькому.

У будинку Павелка 18 жовтня відбувся обшук. Глава УАФ раніше заперечував проведення обшуків у власному будинку. Павелко вважає, що ведуться закулісні ігри «з російським слідом», метою яких є усунення нинішнього керівництва Асоціації.

У 2018 році програма «Схеми» провела розслідування, за результатами якого журналісти запідозрили УАФ та її президента Андрія Павелка у корупції через завод із виготовлення штучних полів. Павелко є колишнім депутатом від політсили Петра Порошенка і тестем кримінального авторитета з Дніпра Олександра Петровського.


Публикации