Шольц підлизнув Путіну та відмовився від націоналізації німецької доньки «Газпрому»

15 июня, 10:52
Шольц такий Шольц - фото 1
Шольц такий Шольц / Гетті Іміджес

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовився від ідеї повної націоналізації колишнього німецького підрозділу «Газпрому» Gazprom Germania.

Аагенція Bloomberg із посиланням на джерела інформує, що німецький канцлер вважає, що таке рішення «може роздратувати президента Росії Володимира Путіна» і призвести до припинення постачання російського газу.

Агентство пише, що на повній націоналізації підрозділу «Газпрому» наполягав міністр економіки Роберт Хабек.

Уряд Німеччини вирішив взяти компанію, яка опинилася під санкціями, під довгострокове зовнішнє управління. З 4 квітня компанією управляє Федеральне мережеве агентство Німеччини (BNetzA). Крім того, за даними Reuters і Spiegel, німецька влада хоче забезпечити Gazprom Germania багатомільярдною позикою – від ризиків можливого банкрутства. Може йтися про суму у 9-10 млрд євро.

Група Gazprom Germania володіє в Німеччині сховищем газу та має глобальну торгову команду з філіями у Лондоні та Сінгапурі.

1 квітня «Газпром» припинив участь у Gazprom Germania та всіх її активах. Росія запровадила санкції проти закордонних «дочок» «Газпрому» 11 травня. Тоді ж віцеканцлер ФРН Роберт Хабек заявив, що колишні дочірні підприємства російської компанії перестали отримувати газ.

Радіо Свобода

Публикации