СБУ зібрало доказову базу: РФ 10 років розгортала агресію проти України

12.06.2017, 18:48
5
Рускій мір іде до вас - фото 1
Рускій мір іде до вас / Медуза

Кремель планував ведення війни проти України, у тому числі було завчасно спланована інформаційна війна задля сприяння вирішенню військових цілей.

На цьому наголосила заступниця начальника департаменту контррозвідувального захисту в сфері інформаційної безпеки СБУ Юлія Лапутіна під час круглого столу в Укрінформі на тему: “Гібридна (інформаційна) агресія РФ. Відповіді України”.

“Службою безпеки України та прокуратурою АР Крим продовжується досудове розслідування за фактом розв’язання Російською Федерацією гібридної війни проти України. На даний час зібрано докази, які відповідають диспозиції частини 1 статті 437 Кримінального кодексу України, а саме - планування, підготовка або розв’язання агресивної війни чи військового конфлікту, а також участь у змові, що спрямована на вчинення таких дій. Цей злочин відноситься до категорії злочинів проти миру. Безпрецедентність даного провадження проявляється у тому, що розслідування злочинів, передбачених цією статтею, означає доведення свідомого планування агресивної війни Росії проти України”, - розповіла співробітниця СБУ.

Складовими цього планування було “обгрунтування ідеї війни, розробка її політичної концепції, попереднє планування засобів ведення війни, схилення населення відповідних регіонів України до ненависті до інших регіонів України, а також дії, спрямовані на усунення перешкод для вторгнення на територію України”.

“Вперше зібрано та проаналізовано факти, які свідчать про застосування Російською Федерацією проти України не лише фізичних агресивних дій, але і завчасно спланованої інформаційної війни, яка сприяла вирішенню військових цілей Російською Федерацією на шкоду безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України”, - заявила Лапутіна.

Ще одним непрямим доказом підготовки агресії РФ є внесення змін до законодавства Росії, у тому числі до Воєнної доктрини, які розширюють права на застосування військової сили за кордоном.

“Зокрема, стаття 22 Воєнної доктрини РФ передбачає, що РФ вважає правомірним застосування збройних сил, інших військових органів та військ, у тому числі, для забезпечення захисту своїх громадян за межами РФ”, - сказала Лапутіна.

В розвиток цих положень протягом 10 років науковцями РФ розроблявся концепт необхідності захисту співвітчизників за кордоном.

“Одночасно ми усі були свідками агресивної інформаційної кампанії в АР Крим з пропаганди так званого “руського міра”, який позиціонувався російськими ідеологами, як концепція міжнародної трансдержавної співдружності, нібито об’єднаної причетності до РФ та лояльності до російської мови”, - повідомила Лапутіна.

“Руській мір” розроблявся не тільки як культурна та історична ідея, але і як політична доктрина.

“Аналіз ідеологічних конструкцій, вбудованих у поняття “руській мір”, зіставлення їх з конкретними фактами, подіями у сучасній українській історії, особливо у Криму, дає підстави вважати, що правова база РФ, стратегія та пріоритети національної безпеки Росії, конкретні дій військово-політичного керівництва цієї держави свідомо спрямовані на примусове повернення України у сферу геополітичного впливу РФ на шкоду суверенітету, територіальної цілісності та безпеці України”, - стверджує представник СБУ.

СБУ зібрало доказову базу: РФ 10 років розгортала агресію проти України - фото 51161

Результат

У 2007 році для практичної реалізації політичної доктрини та стратегії “руського міра” указом президента РФ було започатковано однойменний фонд, засновниками якого стали МЗС та Міністерство науки та освіти РФ. Правління фонду призначається безпосередньо президентом РФ і джерелами фінансування виступав російський держбюджет.

“Протягом 2008-2012 років фондом було створено в Україні більше 10 “руськіх” центрів. Їх географія також є показовою. Зокрема, перші з них були створені в АР Крим - це Севастополь і Сімферополь, потім також додалися південно-східні регіони України - Луганськ, Донецьк,Харків, Одеса. Їх керівниками за погодженнями з кураторами з РФ призначалися представники колишньої радянської Компартії або антиукраїнськи налаштовані мешканці”.

Вказані центри використовувалися спецслужбами РФ для підготовки ідеологічного підґрунтя для формування у населення негативного ставлення до України шляхом застосування маніпулятивних технологій, викривлення історичних подій, приниження гідності українців.

Крім того, фондом “Русскій мір” було започатковано в Криму фестиваль “Великое русское слово”, який “став фактично майданчиком для попереднього поступового готування населення півострова до позитивного сприйняття вторгнення російських військ в АР Крим, шляхом маніпуляції суспільної свідомості громадян України про нібито визвольний характер агресивного вторгнення, та подальшої анексії півострова”.

СБУ зібрало доказову базу: РФ 10 років розгортала агресію проти України - фото 51162

Крим...

Період підготовки до військового вторгнення супроводжувався активним застосуванням спецслужбами РФ спеціальних інформаційних операцій проти України.

“Безпосередньому здійсненню інформаційної війни РФ проти України сприяло також закріплення у статті 82-й Стратегії нацбезпеки РФ тез про особливе значення для забезпечення безпеки Росії розвитку суспільного, гуманітарного та інформаційно-телекомунікаційного середовища на території держав-учасниць СНД та у регіонах, що межують з ними. Цим фактично легітимізувався з точки зору національного законодавства РФ інструментарій для реалізації політичної доктрини “руського міра”, яка за своєю суттю стала обгрунтуванням ідеї війни проти України та лягла в основу політичної концепції розв’язання агресивної війни РФ проти України”, - наголосила замначальника департаменту контррозвідувального захисту в сфері інформаційної безпеки СБУ.

Укрінформ
5

Публикации