Рука допомоги. Як канадські медики рятують життя українців

09.04.2017, 13:25
1
Рука допомоги. Як канадські медики рятують життя українців - фото 1

Автор «Без Табу» Марія Бурцева розповідає про роботу канадської медичної гуманітарної місії в Україні, яка для багатьох пацієнтів, постраждалих через війну на Донбасі, у прямому розумінні стала життєво важливою та рятівною.

Команди із канадських медиків регулярно працюють в Україні, де надають допомогу українським воїнам та цивільним особам, які постраждали від наслідків російської агресії у війні на Сході нашої держави. До канадської лікарської команди залучено близько 20 осіб – медиків різного профілю – хірургів, анестезіологів, медсестер та фізіотерапевтів.

Очільником усіх місій став професор пластичної хірургії університету Торонто Олег Антонишин, який є керівником програми черепних травм Наукового центру здоров’я канадського міста Санібрук.

Професор Антонишин - фото 41752

Професор Антонишин / Антон Скиба, www.cbc.ca

Метою медиків є надання допомоги особам, які стали жертвами воєнних дій на Сході – воїнам Збройних сил України та постраждалому цивільному населенню. Команда лікарів займається проведенням реконструктивних та пластичних хірургічних операцій, пов’язаних із травмами кінцівок, посттравматичними черепно-лицьовими деформаціями, дефектами м’яких тканин тощо.

«Ми намагаємось обирати пацієнтів зі значними деформаціями, яких раніше не оперували, і яким ми можемо допомогти навіть провівши одну, хоча інколи і тривалу операцію», - розповідає професор Антонишин.

Завдяки вкладу канадських фахівців, пацієнти з України отримали шанс на нове, наближене до нормального життя. Лікарі допомогли багатьом та зовсім різним людям.

Наприклад, таким як десятирічний Микола із села Володарське Донецької області, якого не оминула війна. Хлопчик став жертвою розривної гранати, яка завдала дитині серйозних травм та залишила без обох ніг. А також таким захисникам вітчизни, як сапер Євген Редько, який був важко поранений під час знешкодження протитанкової міни біля села Грунтове під Маріуполем, через що втратив руку, око, частину щелепи, отримав численні травми та спотворене обличчя.

Євген Редько був важко поранений під Маріуполем - фото 41754

Євген Редько був важко поранений під Маріуполем / Антон Скиба, www.cbc.ca

Команда канадських лікарів успішно провела складні реконструктивні операції цих пацієнтів. І це лише два пацієнти із багатьох.

Діяльність таких команд відбувається, переважно, на волонтерських засадах. Часткову фінансову допомогу надають урядові структури Канади, як-от Міністерство закордонних справ. Проте, головним чином, фінансування місій відбувається завдяки благодійним внескам приватних донорів, а також завдяки грантам різних організацій. Так, окремо варто відзначити вклад канадської компанії Stryker Canada (масштабний виробник медичного обладнання та хірургічних імплантів), яка неодноразово надавала грантове забезпечення устаткуванням та імплантаційними матеріалами для медичної місії в Україні. Важливу роль у висвітленні та промоції допомоги відіграє Канадсько-Українська Фундація.

Канадські лікарі в України провели більше 100 операцій - фото 41755

Канадські лікарі в України провели більше 100 операцій / Антон Скиба, www.cbc.ca

Починаючи із 2014 року, п’ять гуманітарних медичних місій канадських лікарів приїздило до України: у листопаді 2014, травні та жовтні 2015, лютому 2016 років. Найновіша команда відвідала Україну нещодавно – у лютому та березні цього року.

Протягом цих місій було проведено низку операційних процедур, таких як реконструкції верхніх та нижніх кінцівок, реконструкції черепу, пластичні операції із відновлення м’яких тканин обличчя – носу, повік, щік, губ та шкіри голови, а також реконструкції лицьових кісток – нижньої щелепи, середньої частини обличчя, носу, очних орбіт тощо.

За даними Міністерства охорони здоров’я України, протягом перших чотирьох місій канадські медики надали консультації понад 300 пацієнтам, та провели 127 операцій. Окрім цього, під час третьої та четвертої місії до України привезли обладнання та медикаменти вартістю у близько 700 тисяч доларів. Це обладнання, медикаменти, а також устаткування та матеріали, надані компанією Stryker Canada, було передано до Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» у Києві.

Ми, українці, повинні усвідомлювати та бути вдячними за ту допомогу, яку фактично на волонтерських засадах та без матеріальних вигод, надають канадські медики. Звісно, не варто забувати і про значно більший у кількісних значеннях вклад українських лікарів у допомогу постраждалим бійцям та цивільному населенню.

Марія Бурцева, спеціально для Без Табу

Без Табу
1

Публикации