Путін аплодує стоячи. Підсумки британського референдуму для України

24.06.2016, 10:29
Британці зробили вибір не на користь ЄС - фото 1
Британці зробили вибір не на користь ЄС

Народний депутат Владислав Голуб передбачає значні зміни у світовій політиці через Brexit.

На жаль, британці зробили крок, який буде мати негативні наслідки не тільки для України, не тільки для ЄС, але й для самого Сполученого Королівства. Вважаю, що в середньостроковій перспективі, якщо не в короткостроковій, знову постане питання про вихід Шотландії з Сполученого Королівста. Аналіз підрахунку голосів на вчорашньому референдумі показує, що шотландці чітко висловилися за подальше перебування в ЄС. Тому можно передбачити, що відцентрові сили в Шотландії, які виступають за вихід зі Сполученого Королівства, будуть посилювати свій вплив і вже найближчим часом будуть ставити питання про долю Шотландії в межах Королівства. Але на цей раз шотландці дадуть координально іншу відповідь ніж на минулому референдумі.

Для ЄС вихід Британії означає посилення внутрішньої кризи, на фоні якої будуть посилюватися праворадикальні та ліворадикальні сили, які фінансуються російськими грошима. ЄС, який дуже важко переживає міграційну кризу, буде вимушений зосередитися на вирішення внутрішніх проблем, відтак, питання зовнішньополітичної активності відійде на непріоритетний план, що призведе до послаблення взаємодії з Україною.

Для України це означає посилення можливості відтермінування введення режиму візової лібералізації, що, в свою чергу, призведе до можливої радикалізації суспільних настроїв, посилених складною соціально-економічною ситуацією в країні. Ми можемо залишитися практично сам на сам з РФ, з внутрішньою кризою, з радикалізованим суспільством.

Путін аплодує стоячи. Думаю, що наслідки для всіх, які ми будемо мати найближчим часом, стане холодним душем для наших європейських та євроатлантичних партнерів в політиці пом'якшення риторики та санкції відносно Росії.

Допис Владислава Голуба на Facebook, друкується на Без Табу без скорочень


Публикации