Португалія буде готувати українських пілотів F16 - коаліція склалася

19 мая, 22:16
Україна матиме сучасні літаки! - фото 1
Україна матиме сучасні літаки! / МЗС

Авіакоаліція проти Росія та на допомогу України отримала чіткі обриси.

19 травня Португалія офіційно заявила про долучення до так званої коаліції винищувачів, у межах якої готова допомогти з навчанням українських льотчиків і механіків.

Домовленостей було досягнуто у ході зустрічі в Лісабоні міністра закордонних справ Дмитра Кулеби з міністром закордонних справ Португалії Жоау Гомешем Кравіньо та міністеркою оборони Еленою Каррейраш.

Португалія буде готувати українських пілотів F16 - коаліція склалася - фото 213772

Під час зустрічі Кулеба розповів португальським партнерам про ситуацію на фронті та окреслив військові потреби України для ефективної оборони та контрнаступу.

"Португалія продемонструвала лідерство, долучившись до танкової коаліції. Враховуючи інтенсифікацію російських ракетних обстрілів українських міст і сіл, критично важливо, аби Україна мала спроможність скинути Росію з українського неба", – наголосив він.

У цьому звʼязку Кулеба висловив вдячність уряду Португалії за рішення "приєднатися до авіаційної коаліції шляхом тренування українських пілотів та механіків на бойових літаках західного типу", пише пресслужба МЗС України.

Нагадаємо, що Португалія є державою-співзасновницею НАТО, а також одним з активних союзників України по відбиттю російської агресії. Ця невелика країна долучилася до танкової коаліції та надала Україні потужну підтримку зброєю, гуманітарною допомогою, грошима, прихистила десятки тисяч біженців.

Португалія буде готувати українських пілотів F16 - коаліція склалася - фото 213771

Раніше цього тижня Велика Британія оголосила про початок роботи міжнародної коаліції країн, націленої на закупівлю F-16 для України. До неї вже входять Британія, Нідерланди, Бельгія, Данія і Сполучені Штати.

У п'ятницю президент США Джо Байден на саміті "Групи семи" в Японії підтвердив участь Вашингтона в ініціативі союзників із підготовки українських льотчиків на винищувачах четвертого покоління, зокрема й F-16.

Португалія буде готувати українських пілотів F16 - коаліція склалася - фото 213773

США та їхні союзники планують також надати Україні винищувачі F-16, але не в короткостроковій перспективі. Більше буде зрозуміло завтра - у ході зустрічей президента Зеленського в Хіросімі на саміті G7.

Європейська правда

Публикации