Поліція Києва знайшла виконавців замаху на казахського опозиціонера

21 июня, 11:38
Замах на Садикова розкрито - фото 1
Замах на Садикова розкрито / НПУ

Дружина казахського журналіста Айдоса Садикова, на якого вчинили замах 18 червня у Києві, Наталія заявила, що поліція знайшла підозрюваних у виконанні замаху – двох громадян Казахстану. Офіс генпрокурора повідомив їм про підозру.

"Українська поліція знайшла виконавців замаху на вбивство Айдоса Садикова. Ними виявилися двоє громадян Казахстану: Мейрам Каратаєв 9.05.1991 і Алтай Жаканбаєв 8.02.1988. Ці негідники отримали замовлення, 2 червня приїхали до Києва, жили на орендованих квартирах, стежили за Айдосом і продумували злочин", - написала Садикова на фейсбук.

За її словами, зокрема, Каратаєв - співробітник департаменту внутрішніх справ Костанайської області, "він займав перші місця на змаганнях зі стрільби серед співробітників".

"Я не помилилася ні коли звинуватила в замаху Токаєва, ні коли сказала, що стріляв професіонал. Моє захоплення українцям", - написала Наталія.

Вона також повідомила, що стан її чоловіка поки без змін і подякувала всім за підтримку.

На сайті Офісу генерального прокурора оприлюднено повідомлення про підозру Жаканбаєву та Каратаєву у вчиненні замаху на умисне вбивство Садикова.

Поліція Києва знайшла виконавців замаху на казахського опозиціонера - фото 216236

За даними слідства, Каратаєв і Жаканбаєв 2 червня прибули до Києва, де орендували житло за різними адресами, 6 червня Жаканбаєв для стеження за Садиковим придбав автомобіль Opel Vectra. 8 червня, як ідеться в повідомленні про підозру, Каратаєв і Жаканбаєв через сайт Booking "забронювали квартиру… поблизу місця проживання потерпілого".

Вивчивши розпорядок дня та звички Садикова, Каратаєв і Жаканбаєв 18 червня вчинили замах на життя казахстанського опозиціонера. О 12:14 Каратаєв "швидко наблизився до автомобіля з боку водійського сидіння та здійснив один прицільний постріл… у голову Садикова".

Поліція Києва знайшла виконавців замаху на казахського опозиціонера - фото 216237

"Вчинивши замах на умисне вбивство Садикова, Каратаєв та Жаканбаєв з місця злочину втекли та в подальшому, з метою приховування знаряддя злочину, при невстановлених слідством обставинах позбулися вогнепальної зброї – пістолета, обладнаного пристроєм для поглинання звуку пострілу, викинувши його біля паркану на території Київського зоопарку", – вказано в повідомленні.

Про затримання Каратаєва і Жаканбаєва в поліції наразі не повідомляли.

Нагадаємо, 18 червня в Києві у Шевченківському районі невідомий підійшов до авто і вистрілив у казахського журналіста-опозиціонера Айдоса Садикова, який перебував у машині. Дружина Садикова повідомила, що її чоловік перебуває в реанімації у важкому стані. Вона також переконана, що до замаху причетний президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.

Президент Республіки Казахстан Токаєв, коментуючи напад на казахстанського журналіста, заявив, що в разі необхідності офіційні органи Казахстану готові долучитися до розслідування.

Українська правда

Публикации