Подвійне викрадення. Чому в анексованому Криму зникають люди?

25.08.2016, 13:35
2
Активісти також повідомили про акції на підтримку Олега Сєнцова, Олександра Кольченка та Ільмі Умерова - фото 1
Активісти також повідомили про акції на підтримку Олега Сєнцова, Олександра Кольченка та Ільмі Умерова / Без Табу

Російське посольство у Києві не подає ознак життя, але біля нього постійно відбуваються пікети обурених тими чи іншими діями країни-агресора. Сьогодні активісти «Крим SOS» разом з Геннадієм Афанасьєвим прийшли, щоб нагадати про викрадення проукраїнських активістів у Криму.

Учасники акції стояли біля посольства, тримаючи таблички з іменами зниклих, а потім лишили таблички на огорожі. Вони підготували звернення до посольства, у якому вимагали від Росії вжити заходів для розслідування та пошуку всіх зниклих та викрадених, повідомити родичам хоча б якусь інформацію про них.

До акції приєднався Геннадій Афанасьєв, політв’язень Кремля, якого нещодавно вдалося визволити та повернути до України. Свого часу він відмовився від своїх свідчень проти кримчан Олега Сенцова та Олександра Кольченка, та на суді у Росії повідомив, що ці свідчення від нього отримали під тортурами. Після звільнення він намагається допомагати іншим полоненим.

Сьогодні він розповів про випадки зникнень у Криму: за його словами, з лютого 2014 року на півострові була викрадена 21 людина – 15 з них зникли, лише одного знайшли живим, шість були знайдені мертвими.

«Серед них є і українці, і кримські татари. Всі вони були викрадені за свою патріотичну позицію», - зазначив Афанасьєв.

24 травня був викрадений 30-річний Ервін Ібрагімов, член виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар, член регіонального Меджлісу, екс-депутат Бахчисарайської міської ради. Камери відеоспостереження зафіксували, як кілька людей, ймовірно вдягнених у форму кримських ДАІ-шників, намагалися затягти його у автомобіль, мінівен «Форд Транзит» білого кольору. Ервін намагався втекти, але не зміг. Після цього автомобіль рушив до Бахчисарайського водосховища через лісосмугу. Наступного дня знайшли машину Ервіна неподалік від його будинку, передні двері та бардачок були відчинені. За кілька днів знайшли і документи чоловіка. Незадовго до зникнення Ервін говорив родичам та знайомим, що за ним стежать невідомі на автомобілі «Шкода Октавія».

Батько зниклого чоловіка наступного дня після того, як все сталося, звернувся до прокуратури Криму та правоохоронців Бахчисараю, але досі жодних результатів у розслідуванні цього випадку немає.

Активісти запросили всіх небайдужих приходити до російського посольства 25-го числа кожного місяця, щоб нагадувати про зниклих та викрадених українських громадян.

А також проанонсували ще дві акції, які стосуються переслідувань кримчан Російською Федерацією. Перша – сьогодні о 19:00 на Поштовій площі у Києві, на підтримку Олега Сєнцова та Олександра Кольченка, яких рік тому у Росії засудили до 20 та 10 років ув’язнення – їх звинуватили у підготовці терактів на окупованому півострові. Друга акція – завтра о 16:00 на Майдані Незалежності, там активісти висловлять підтримку 59-річному Ільмі Умерову, заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу, якого окупаційна влада помістила до сімферопольського психоневрологічного диспансеру на експертизу, не зважаючи на його поганий стан здоров’я, відібрала ліки, які він має регулярно приймати, та обмежила спілкування з родичами.

Звичайно, Росія застосовує свою юрисдикцію у Криму лише тоді, коли їй це вигідно – наприклад, щоб забрати майно, бізнес чи закрити якийсь телеканал за відсутність ліцензії. Коли йдеться про викрадення, тим більше ті, до яких можуть бути причетні і самі представники окупаційної влади, ніхто й не ворухнеться. Навряд чи зараз у Кремлі чи Сімферополі прислухаються до акцій, які відбуваються в Києві. Але на рівні сигналів до міжнародної спільноти та збору аргументів для процесів по окупованих територіях у Гаазі це згодом може виявитися дуже корисним.

Без Табу
2

Публикации