Олігарх Рінат Ахметов оголосив про вихід з медійного бізнесу
Найбагатша людина України - мільярдер Рінат Ахметов - несподівано оголосив, що більше не буде "гратися" в олігарха й фактично розпускає свою медійну імперію.
Ахметов заявив, що змушений вивести свою інвесткомпанію SCM з медійного бізнесу, цього тижня "Медіа Група Україна" відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій своїх каналів, ліцензій друкованих медіа в Україні. Також припиниться діяльність всіх онлайн-медіа МГУ.
"Цього тижня Медіа Група Україна відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій наших каналів і від ліцензій наших друкованих медіа в Україні. Ми також припинимо діяльність онлайн-медіа МГУ", - мовиться в заяві олігарха.
Медіахолдинг «Медіа Група Україна» Ріната Ахметова об'єднує канали «Україна», «Україна 24», «Футбол 1/2/3», НЛО TV, мультимедійну платформу «Сьогодні», «Новинну Групу Україна» та інші.
За словам Ахметова, рішення продиктоване набранням чинності законом "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".
Він наголосив що "не був, не є й не буде олігархом" (ага, гарна спроба - ред.). При цьому шестимісячний термін, визначений законом для продажу медіаактивів, ап також російська агресія проти України не дають можливості SCM продати медіабізнес на ринкових умовах.
Ахмєтов нагадав, що медіахолдінг складається з 10 ефірних і супутникових телевізійних каналів, інтернет-ресурсів, друкованих ЗМІ та сучасної виробничої медійної екосистеми (це понад 4000 працівників.
"Загальний обсяг інвестицій, вкладених у цей медіахолдинг, перевищив 1,5 млрд доларів США. Але найбільша інвестиція — це внесок кожного з 4 000 журналістів і співробітників нашої медійної команди. Завдяки вашій роботі канали «Україна» й «Україна 24» стали лідерами в Україні за глядацькою аудиторією, а канали групи «Футбол» збирали мільйони уболівальників перед екранами. Тому мені важко приймати рішення про вихід із медійного бізнесу", - заявив олігарх.
Що з усім цим буде - наразі невідомо, адже у держави просто нема ресурсів "прийняти" всю цю медійну армію під своє крило. І якщо для інформаційного блоку місце може знайтися, то для розважального та спортивного сегменту - це катастрофа. Звісно, якщо, звичайно, Ахметов не пішов шляхом іншого олігарха - Порошенка - та не переписав активи на підставних осіб.
Загальний обсяг інвестицій, вкладених у медійку, за словами Ахметова, перевищив $1,5 млрд. Проте, гроші за олігарха - ніщо у порівнянні з впливом на суспільство та тиском на владу, що дали йому медіа. Але так було до початку великого російського вторгнення. В умовах повномасштабної війни медіаімперія стала для Ахметова валізою без ручки.