Має бути межа свавілля влади
Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд пояснює, чому наважилась слідом за Олегом Березюком розпочати голодування на знак протесту проти дій влади, що спричинили Мусорну блокаду Львова.
Вже рік спостерігаю судомні потуги влади втопити Львів у смітті. Чергове загострення штучної сміттєвої кризи, яку свідомо організовує центральна влада - від Адміністрації Президента до органів правопорядку - зробило очевидним, що на 800 тисяч людей владі плювати. Так само стало очевидним, що жодні правові механізми не допоможуть захистити людей.
Зараз у місті близько 8,5 млн кг сміття. Щоб це уявити - це близько 30 кг сміття під дверима кожної оселі. Це те саме, якби сміття не вивозили 10 днів поспіль. Всі полігони для вивозу сміття перекриті - його просто нема куди вивозити. Тому обсяг сміття зростатиме. Тільки в цьому році Львів 495 разів звертався до обласних та місцевих рад по допомогу. Лише 9 рад погодилися прийняти львівське сміття. Але частина з них відмовилась від співпраці майже одразу.
Місцеві ради під тиском з Києва відмовилися допомогти львів'янам. За командою "фас" органи правопорядку шантажують перевізників та власників полігонів. ЗМІ змагаються, хто дотепніше покаже Львів під завалами сміття...
Подумайте, скільки протримається Київ раптом політична воля банкової не порузуміється з мером? Якщо можна наплювати на 800 тисяч людей у Львові, то чим відрізняються 3 мільйони киян?
Якщо влада діє поза площиною права, то ми мусимо повернути її хоча б до рамок моралі.
Принаймні, маємо зробити для того все від нас залежне. Тому я разом з Олегом Березюком та Тарасом Пастухом прийняли рішення про голодування. Має бути межа свавілля влади. На моє переконання ця межа не просто перейдена - вона знищена облогою Львова.
Пост Оксани Сироїд на фейсбуці