Нормандський телефонний формат

24.07.2017, 10:46
Нормандський телефонний формат - фото 1

Фахівець з міжнародних відносин Богдан Яременко про еволюцію "нормандського формату" та підсумки понеділкових телефонних переговорів голів чотирьох держав.

Нормандський телефонний формат

Усе частіше він саме телефонний.

Ось тепер, коли усі учасники висловилися, можна порадіти з двох приводів.

Перший - серйозний. В повідомленнях нічого немає про виконання політичної частини Мінських домовленостей (хоча буде дивно, якщо щонайменше Путін про це не говорив). Можливо усі зрозуміли, що до припинення кровопролиття немає про що більше говорити. Хочеться вірити.

Другий привід - це задоволення від того, що офіційне повідомлення України за підсумками телефонної розмови не дуже відрізняється від спільного повідомлення Франції та Німеччини. Росте українська дипломатія!

Хоча нюанси є.

По-перше, на диво спільний прес-реліз Франції та Німеччини докладніший, ніж українське повідомлення. Напевно їм більше потрібно.

А, по-друге, Франція, Німеччина та Росія не помітили того, що, як сказано в повідомленні адміністрації українського президента, "Петро Порошенко наголосив на важливості введення на Донбас миротворчої місії ООН".

Я нічого не стверджую, цілком може бути, що Петро Порошенко таки на чомусь наголошував. Але, очевидно, інші лідери не придали цьому жодного значення. І я їх розумію, бо щойно 9 липня президент України приймав генсека ООН і нічого не говорив на цю тему. Про залучення ООН до вирішення гуманітарних питань - говорив. А про миротворчу місію ООН - ні. Нічого не знайдете ви з цього питання і на сайті МЗС України. НІчого за останні півроку-рік. А переконати розумних співрозмовників у тому, що для тебе важливо щось, чим ти насправді не займаєшся, дуже важко.

Важко у нашого президента з формулюванням нових перспективних і дієвих ідей.

Тому теленормандія вкотре домовилась про те, про що домовилась раніше.

Пост Богдана Яременка на фейсбуці

Без Табу

Публикации