Молдова вимагає від Росії прибрати окупаційне військо з її землі

18.05.2022, 20:56
У голосі Санду з'явилась рішучість - фото 1
У голосі Санду з'явилась рішучість / point.md

Президент Молдови Майя Санду з трибуни Європарламенту 18 травня зробила гучну заяву, що завдала нового удару по репутації Росії.

Санду вимагає вивести російських військових з Придністров'я.

Молдавський президент підкреслила, що в даний час немає безпосередньої загрози того, що країна буде втягнута у війну в Україні, передає point.md. При цьому Санду нагадала, що Молдова - нейтральна країна.

"Хоча, для того, щоб по-справжньому бути нейтральним, необхідно вивести російські війська з нашої території. Тому що їх присутність фундаментально порушує наш нейтральний статус і незалежність", - сказала Санду.

Вона сказала, що придністровський конфлікт являє собою один з численних викликів для Молдови.

Вона зазначила, що влада налаштована вирішити це питання мирним шляхом зі збереженням суверенітету і територіальної цілісності Молдови. "Ми не хочемо війни або дестабілізації", - сказала Санду.

Також вона зазначила, що Росія напала на сусідню державу, як це робили країни в минулому, і "увергла в безмежну трагедію народи України і всього європейського континенту". "Вони хотіли перетворити Україну на те, чим ніхто не хотів би стати - геополітичний придаток сильнішого сусіда. Ми всі сподівалися і чекали, що ці часи вже ніколи не повернуться. Але вони повернулися", - заявила Санду.

Також Санду пыдкреслила, що Молдова підтримує суверенітет і територіальну цілісність України: "Крим - Україна, Донбас - Україна, Київ - Україна, і завжди будуть Україною".

Нагадаємо, у Придністров'ї знаходиться оперативна група російських військ (ОГРВ), наступниця 14-ї загальновійськової армії, яка після розпаду СРСР опинилася під юрисдикцією Росії.

Влада Молдови неодноразово вимагала виведення групи російських військ з території Придністров'я, а парламент Молдови вважає її знаходження однією з основних загроз національній безпеці країни. З початку вторгнення Росії наприкінці лютого Придністров'ю вважалося одним з небезпечних осередків, з території якого росіяни могли атакувати Україну. Ситуацію могла б змінити рішуча позиція Молдови, проте Санду довго тримала нейтралітет і не наважувалась попросити ту ж Україну або ж Румунію про допомогу у ліквідації цього сепарського кубла. Схоже, зараз після гучного виступу у Європарламенті ситуація може змінитися. І не на користь Росії.

УНІАН

Публикации