Кримчани на Святошині: що залишиться від зеленої зони?

12.07.2016, 15:20
1
У будівлях за ці роки з'явилися різні офіси - фото 1
У будівлях за ці роки з'явилися різні офіси / Без Табу

Ділянку по вулиці Львівській у Києві, де в старих корпусах дитячого садка вже обжилися різні фірми, а у дворі – безхатченки, планували забудувати ще у 2007 році. Але суди тривають, КМДА народжує у муках проект по облаштуванню скверу, а тим часом зелену зону потихеньку знищують.

У 2007 році Київська міська рада надала ТОВ «АСМА-Крим» ділянку в оренду на 5 років для побудови готельно-ресторанного комплексу із паркінгом. У 2015 році Київрада відмовила у продовженні оренди ділянки – переважно тому, що на ній нічого не будували. Це рішення «АСМА-Крим» оскаржила у господарському суді Києва, який став на бік Київради. Потім Київський апеляційний господарський суд 31 березня 2016 року скасував рішення Господарського та постановив продовжити оренду. Вищий господарський залишив це рішення без змін.

Але це папери і бюрократія, а в реальності відбувається приблизно наступне: з 2007 року дерева на ділянці потихеньку пошкоджують. Як зазначено у акті комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Святошинського району, станом на березень 2012-го було пошкоджено 48 дерев, переважно дуби та сосни. Деревам просвердлювали стовбури та підливали невідому речовину – на деяких з них ці дірки досі видно. Схоже, що таким чином, як вважають мешканці будинків, що розташовані поряд, до осені ділянку хочуть зробити повністю «підготованою» під вирубку – і згідно з нормами щодо сухостою, тут слова ніхто не скаже.

Дерева поступово знищують / Без Табу

Тим часом загадкова фірма «АСМА-Крим», що базується, за словами активістів, на окупованому півострові, та займається паливними матеріалами, згідно з договором мала би займати будівлю на цій ділянці за адресою Львівська, 18б. Під час першого візиту на об’єкт лише фотографую та розпитую в місцевих про ділянку, фірму та загальну ситуацію, чекаю документів – без них навідуватися у офіс до кримчан зарано, хай навіть в них там на повну робочий день. Сьогодні під час другого рейду виявляється, що на Львівській, 18б цієї компанії немає, мене футболять у сусідній корпус, 18а. Там навіть не чули такої назви. Міський телефон компанії теж не відповідає. Згодом місцевий мешканець, що якраз привів на ділянку представників районного зеленбуду, розповідає, що кримчани доволі давно залишили будівлю і, мабуть, вже поїхали аж у Крим, і керують процесами дистанційно. Тобто цікава ситуація: є рішення суду на їхню користь і всі можливості починати забудову, а самого забудовника спробуй знайди. А зеленбудівці нічого конкретного не кажуть – дерева порахували, планують звертатися у Департамент земельних ресурсів. А місцеві депутати обіцяють позиватися до Верховного суду.

За кілька років на території так нічого й не побудували / Без Табу

А ще є бюрократична тяганина у Київраді щодо надання ділянці статусу скверу, яка відбувається ніби паралельно із судовими процесами та відповідними рішеннями щодо продовження договору оренди. Проект рішення щодо скверу курсує кафкіанськими коридорами між департаментами благоустрою та екологічними комісіями. У червні у КМДА посилаються на рішення суду щодо продовження оренди ділянки, у липні – пишуть, що проект рішення щодо скверу не погоджений департаментом фінансів. Але внести проект на розгляд сесії при цьому все одно урочисто обіцяють.

І ще є місцеві активісти, які у зверненнях, наприклад, до Святошинської райдержадміністрації попереджають, що в разі чого вдаватимуться до протестних акцій.

У зверненні від липня цього року, зокрема, місцевими мешканцями зазначено, що ділянка є «фактично єдиними зеленими легенями та безальтернативним місцем можливого відпочинку для мешканців всіх прилеглих багатоквартирних будинків, насамперед для людей літнього віку і дітей».

Це не перший і не останній об’єкт на Святошині, де зеленої зони лишилось ще багато, а забудовників стає все більше. Активісти планують нумерувати дерева, чергувати, вдаватися до інших хитрощів - все у кращих традиціях екозахисту. Крім того, за неофіційною інформацією, у активістів є сусіди серед високопосадовців, яким, напевно, має бути не байдуже. Якщо вони дійсно там живуть. І до них теж планують звертатися. Чи через інформаційний запит, чи просто по-сусідськи подзвонять у двері – не уточнювали.

Львівську від проспекту Перемоги поки що захищає зелена зона / Без Табу

Один нюанс: місце пошкодження дерев у акті позначено за адресою - проспект Перемоги 105-107 (ділянка дійсно тягнеться аж до проспекту від вулиці Львівської). А у договорі про оренду та забудову адреса - Львівська, 18. І тут, виходячи з багатого досвіду, наприклад, харківських вирубок та забудов, можуть виникнути проблеми.

beztabu.net
1

Публикации