Графіків не буде, але є нюанс: як пережити пекельну спеку 29 червня без відключень світла
У понеділок, 29 червня, українці зможуть видихнути — планових відключень електроенергії не передбачається, про що офіційно повідомили в «Укренерго». Проте через аномальну спеку енергетики просять змінити побутові звички, аби вечір не закінчився сюрпризом у темряві.
У понеділок, 29 червня, в Україні не планується застосування графіків обмеження електропостачання. Про це повідомили в національній енергетичній компанії «Укренерго».
БЕЗ ТАБУ розповідає про поточну ситуацію в енергосистемі та заклики фахівців щодо ощадливого використання ресурсу.
«Завтра, у понеділок, застосування заходів обмеження не планується», – йдеться у повідомленні системного оператора.
Водночас енергетики звернулися до українців із проханням перенести користування потужними електроприладами на денні години – з 10:00 до 16:00. Саме в цей період сонячні електростанції працюють найефективніше, що дозволяє покривати потреби споживачів без надмірного навантаження на мережу. Натомість у вечірній час, з 18:00 до 22:00, громадян закликають споживати електрику максимально ощадливо.
Стан енергосистеми України / Фото: Факти ICTV
Вплив температурних рекордів на мережу
Необхідність свідомого ставлення до енергоспоживання зумовлена прогнозованим погіршенням погодних умов. За даними Українського гідрометеорологічного центру, наприкінці червня хвиля сильної спеки пошириться на більшу частину Правобережжя України. У багатьох областях очікується підвищення температури повітря до +35…+38 °C.
В «Укренерго» заздалегідь попереджали, що в літній період відключення світла в Україні можуть відновлюватися у разі виникнення критичних пікових навантажень під час спеки або через нові масовані атаки на об'єкти генерації та передачі струму.
Нагадаємо, що енергосистема країни залишається вразливою після чисельних ворожих ударів. Зокрема, 25 червня на лівому березі Києва через локальний дефіцит потужності за розпорядженням диспетчерів тимчасово запроваджували екстрені обмеження споживання, які згодом оперативно скасували.
Раніше БЕЗ ТАБУ писав, що експерти оцінили ризики виникнення дефіциту в енергосистемі під час літніх температурних піків.