Atlantic Council: санкції проти РФ необхідно посилити і зробити безстроковими

09.12.2016, 13:30
Тільки суворі санкції могли б послабити російський вплив на Україну - фото 1
Тільки суворі санкції могли б послабити російський вплив на Україну / Getty Images

Санкції Заходу проти Росії мають на меті змінити політику держави-агресора відносно України. Наразі вони є найдієвішим інструментом протидії Росії, тому Сполучені Штати й ЄС повинні не тільки продовжити термін дії санкцій, але їх посилити.

Виходячи з результатів дослідження, та враховуючи успіх міжнародних санкцій по відношенню до Ірану, Atlantic Council пропонує посилити особисті та секторальні санкції проти Росії, зробити їх безстроковими доти, поки РФ не виконає всі умови Мінських Угод.

Міжнародне співтовариство має розглянути наступні питання:

Посилення особистих санкцій

• Закрити схеми, які дозволяють фізичним та юридичним особам обійти існуючі санкції;

• Розширити санкції відносно всіх членів Ради Федерації, які голосували, щоб дозволити використання російських військ в Україні, а також російських компаній, державних установ і їх керівників, які працюють в окупованому Криму;

• Головним фінансовим установам РФ заморозити активи близьких родичів тих, хто під санкціями, щоб протидіяти широко поширеній практиці ухилення від санкцій шляхом передачі активів. Окремі особи та їхні близькі родичі, які потрапили під санкції, не повинні мати можливість інвестувати, жити, або купити нерухомість на Заході;

• Реформувати критерії для визначення того, які компанії контролюються людьми або компаніями, що знаходяться під санкціями, з тим щоб запобігти приховуванню компаніям в обхід санкціям, своєї справжньої власності;

• Надання допомоги роботі Об'єднаної слідчої групи (JIT) у справі MH-17, з тим щоб прискорити розслідування кримінальної справи; надати допомогу Україні, Нідерландам та Малайзії в створенні міжнародного суду за цей злочин.

Розширити фінансові санкції

• Систематично застосовувати санкції до всіх державних банків Росії, в тому числі дочірніх товариств, таких як дочірні компанії банку ВТБ в Лондоні, Парижі, Франкфурті, Відні та Нью-Йорку (хоча дочірні підприємства в Білорусі і Вірменії вже знаходяться під санкціями)

• Газпром повинен бути доданий до Європейського списку фінансових санкцій

• Заборонити російським державним банкам здійснювати або приймати міжнародні платежі (в доларах США, євро, англійських фунтах стерлінгів, швейцарських франках і т.д.), що потребують заморожування їх кореспондентських рахунків в еквівалентних валютах і заборонити їм відкриття нових. Ця міра була використана проти Ірану і Лівії, і мала хороший ефект.

• Заборонити західним фінансовим інститутам надання капіталу російському уряду в міжнародному та внутрішньому ринках. Бюджетна ситуація в Росії погіршується швидко, і Мінфін Росії розраховує зайняти більш агресивну позицію на внутрішньому і зовнішньому ринках. Заборона на доступ до західного капіталу призведе до збільшення витрат на агресивну політику Кремля.

Збільшення санкцій щодо Російського енергетичного сектору

• Обмежити експорт російської сировини, в першу чергу енергоносіїв, через ембарго на закупівлю сирої нафти з російських державних компаній (Роснефть, Газпромнефть і Башнефть), на частку яких припадає більш ніж половина російського експорту нафти. Навіть якщо Росія зможе продавати свою нафту в іншому місці, це буде коштувати їй більше, що спричинить скорочення фінансових ресурсів путінського режиму

• Галузеві санкції повинні бути накладені на проекти російського добування природного газу, які спираються на західні технології і управлінський досвід. Країни, які наклали санкції, не повинні купувати або перепродувати російський природний сланцевий газ.

• Галузеві санкції повинні бути накладені на російські державні нафтові компанії (Роснефть, Газпромнефть і Башнефти), які використовують західні технології. Крім того, галузеві санкції повинні бути розширені на російські державні нафтові компанії, які в значній мірі покладаються на імпортні товари і послуги в гідророзриві і бурінні (в деяких випадках, частка імпорту досягає 85-95 відсотків).

• На додаток до посилення і розширення особистих, фінансових та галузевих санкцій, Захід повинен зайняти більш жорстку публічну позицію, щоб засудити військові дії Росії в Україні. По-перше, до тих пір, як санкції пов'язані з Мінськими угодами, спецслужби в Європі і США повинні систематично публікувати порушення Росією Мінських угод, для яких повинні бути чітко визначені наслідки. По-друге, замість того, санкції оновлюються шляхом голосування кожних три-шість місяців, протокол повинен бути переглянутий - санкції залишатися на невизначений термін, поки не буде скасовано або пом'якшено тільки за одноголосним рішенням членів ЄС.

Без табу

Публикации