За час війни зарплати в Україні впали до 50%

06.06.2022, 17:57
В умовах війни українці стали менше заробляти - фото 1
В умовах війни українці стали менше заробляти / Депо

Падіння зарплат у приватному секторі в середньому становило від 25% до 50% порівняно з довоєнним часом.

Про це йдеться в "Макроекономічному та монетарному огляді, червень 2022 року", повідомляє пресслужба НБУ.

"Більшість підприємств не в змозі виплачувати зарплату на довоєнному рівні. За різними опитуваннями, падіння зарплат у приватному секторі в середньому становило від 25% до 50% порівняно з довоєнним часом", - йдеться в повідомленні.

За опитуванням НБУ, найбільше таких у добувній промисловості і будівництві. Поступово зростає частка підприємств, які знизили оплату праці на 10–50%, зокрема в енергетиці, секторі послуг, транспорті та торгівлі. С/г підприємства переважають серед тих, хто не змінив або навіть підвищив зарплати.

За оцінками експертів, зарплати у травні були на 10-60% нижчі за довоєнні (в залежності від виду діяльності). Водночас у травні порівняно з квітнем зросли зарплати для водіїв, медиків та фармацевтів, переробній промисловості та с/г.

Зазначається, що дещо краща ситуація в бюджетному секторі – персонал частково відправляли в простій з виплатою 2/3 зарплат.

Зауважується, що доходи домогосподарств підтримуються соціальними виплатами, підвищенням пенсій та зростанням грошових виплат військовим.

Укрінформ

Публикации