Яка ситуація в Україні з ППО?

11.04.2023, 14:03
NASAMS не завершаться ніколи - фото 1
NASAMS не завершаться ніколи

Особливо варто звернути увагу вже на заплановану допомогу Україні по протиповітряній обороні, що в силу різних причин стало питанням особливо тривожним.

Навіть якщо вчитуватись в оригінальні деталі "зливу", там було про те, що ракети до ЗРК радянського та західного зразка, малої та середньої дальності можуть закінчитись до середини травня лише за умови, що якби росіяни й далі продовжували кожні 2-3 тижні масовані обстріли на до 100 ракет в кожному залпі.

Зараз запасу міцності нашої ППО вистачить орієнтовно до осені. Що дозволить виграти час для ось яких цікавих речей.

Почнімо з того, що в недавньому 35-му пакеті військової допомоги від Білого Дому був заявлений зокрема запас ракет до комплексів Patriot та NASAMS, що будуть поставлені прямо із запасів Армії США. На черзі — поставка італо-французьких комплексів SAMP/T.

Для посилення фронтової ППО — історія зокрема про замовлення 100 ПЗРК Piorun в Польщі. Схоже, що з тими оборотами, які уже набирають поляки в плані продажу зброї, цілком можливо, що далі вони нам поставлять і комплекси малої дальності Poprad саме як засіб фронтової ППО.

Проект по адаптації радянських ЗРК "Бук" та "Куб" під американські зенітні ракети AIM-7 набирає обороти.

Свій сегмент також закриють комплекси Hawk від США та іспанців, та Aspide від Іспанії та італійців. Хоч ці ЗРК й часів "Холодної війни", але все рівно не менш ефективні, аніж радянські комплекси "Бук".

Для боротьби з російськими БПЛА запланована в декілька наступних місяців поставка від США "гантраків" із 30-мм автоматичними гарматами та комплексів APKWS, що використовують ракети Hydra з лазерним наведенням. Дуже гарне рішення в умовах, коли американці мають проблеми з відновлення виробництва інфрачервоних ГСН до ПЗРК Stinger.

телеграм-канал Оперативні новини

Публикации